Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít
Červen 2019
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Schůzky


⇐ zpět

11. 02. 2015 - Pravidelná schůzka (19:00 - 20:30)


Místo schůzky: Karla IV 8, České Budějovice
Přednáška: Nadační fond "Sluníčko pro děti" , Magnus A. Brandau, člen představenstva E.ON AG

Hosté: Magnus A. Brandau, člen představenstva E.ON AG studenti Liendsay a Sebastian

Program:

Regulárie:

1.    Prezident zahájil schůzku, přivítal našeho hosta/přednášejícího Magnuse Brandaua a předali si klubové vlajky. M. Brandau je členem představenstva E.ON AG  a prostřednictvím J. Kubeše projevil přání vystoupit na našem klubu a seznámit nás se svým projektem nadačního fondu „Sluníčko pro děti“. Je členem mezinárodního RC Prag Bohemia a náš klub navštívil již jednou před 3 lety. Vlastní obsah přednášky viz. odstavec „Přednáška“. J.Kubeš dodal, že náš klub má dlouhodobé projekty, podporujeme většinou organizace, výjimečně podporujeme rodiny a zajímal se, jakým způsobem vybírají konkrétní rodiny.

2.    M. Uttl nás stručně seznámil s obsahem listu guvernérky č. 8, kde nás mj. vyzývá již k přípravě akcí na budoucí rotariánský rok, je potřeba zaplatit poplatek na PETS. F. Vavroch se stal předsedou distriktní legislativní komise, která má za úkol přípravu změn našich stanov.

3.    V. Jandík informoval o možnosti platit příspěvky distriktu za jednotlivé kluby platební kartou, tato možnost by byla vhodná pro náš klub, který je již součástí elektronické fakturace příspěvků.

4.    B. Puffer – výnos z reklam a darů v rámci plesu se očekává obdobný jako loni. A. Krejčů - neprodalo se pouze 30 lístků, což lze považovat za úspěch, velké množství lístků se prodalo před samotným plesem. J. Kubeš hodnotil pozitivně průběh plesu a připomněl přípravu dalšího, 20. plesu.

5.    P. Fencl – přátelům z RC Freistadt, kteří se zúčastnili v počtu cca 25 osob, se ples velmi líbil, absence rautu jim nevadila. Přátelé z RC Freistadt vítají myšlenku jednoho autobusu v rámci akce „Víno Wachau“, která se uskuteční 2.5.2015.

6.    M. Uttl – na plese hovořil s prezidentem RC Wels, který projevil přání najít v Čechách spřátelený klub, obdobně jako náš klub a RC Freistadt.

7.    A. Kazil – informoval, že u příležitosti oslav 750. výročí založení našeho města, které proběhne v příštím roce, zajistil vystoupení České filharmonie, které se uskuteční 22.9.2015 v rámci Hudebních slavností Emy Destinnové.

Přednáška: Magnus Alexandr Brandau – nadační fond „Sluníčko pro děti“

Nadační fond Sluníčko pro děti byl založen v r. 2008, jeho posláním je pomoc handicapovaným dětem ze slabších poměrů, a to především nákupem kompenzačních a multimediálních pomůcek. Podmínkou podpory je prokázání finanční situace rodiny a zdravotního stavu dítěte. Členem nadačního výboru je mj. Prof. MUDr. M. Velemínský. Odmítají podporu dlouhodobé péče a zaměřují se především na jednorázové konkrétní podpory, které přinášejí okamžitou pomoc. Na podporu vydají 0,5 – 1,0 mil. Kč/rok a podpoří 30-50 osob. Mají zkušenost, že velké firmy a korporace dají příspěvek spíš nadaci než jednotlivci, pořádají sbírkové akce a nabízí spolupráci našemu klubu, jsou otevření příspěvkům.