Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Kalendář akcí a novinek


⇐ zpět

10. výročí RC Praha Classic

Datum zahájení:
02. 11. 2010 - 17:00

RC Praha Classic v letošním roce dovršil 10 let své úspěšné existence. Tuto událost si členové klubu připomenuli v úterý 2. listopadu na rozšířené klubové schůzce, kterou poctil svojí návštěvou guvernér našeho distriktu pan Martin Timr (RC Č. Budějovice) a jeho asistent pro náš region pan Jan Holý (RC Praha) v rámci série oficiálních návštěv guvernéra v klubech. Setkání se uskutečnilo na dopravně dobře přístupném místě jak MHD tak autem (možnost parkování v objektu) v Kongresovém centru U Hájků (pasáž mezi ulicemi Na Florenci 29 a Na Poříčí 42, Praha 1).

Setkání mělo dvě části:

17:00 – 19:00
volná část bez pevného programu sloužící k individuálním setkáním a rozhovorům všech přátel a příznivců Rotary, kterou svým koncertním vystoupením doprovodila saxofonová skupina SAX & RHYTHM (soubor ZUŠ Říčany, vítěz různých tuzemských i mezinárodních soutěží) – vystoupení organizuje Rotaract klub Říčany jako dárek k jubileu svého patronátního RC. Vstup byl volný i pro veřejnost.

19:00 – 21:00
oficiální část s večeří (omezený počet míst, proto byla nutná předcházející registrace), při níž mimo jiné zaznělo slovo guvernéra, zavzpomínali jsme společně s bývalými členy na založení, počátky i následný rozvoj klubu a přijali novou členku klubu Evu Svobodovou.

Setkání se zúčastnil mimo jiné pan Dobroslav Zeman (RC Plzeň), který byl guvernérem v době zakládání klubu, pan Ivan Belan (RC Banská Bystrica), který ve svém funkčním období guvernéra oficiálně předával klubu Chartu RI, pan Milan Lášek (RC Praha Staré Město), který byl oficiálním pověřencem guvernéra pro založení klubu, zástupci RC Praga Caput Regni, sponzorského klubu při zakládání a pochopitelně první prezident klubu pan Giora Wassermann (dnes čestný člen klubu). Bohužel se nepodařilo zorganizovat účast zástupců partnerských zahraničních klubů RC Stuttgart Solitude (Německo) a RC Benyamina (Izrael), potěšili však jejich písemné a ústní pozdravy. Pozvání přijali i členové Rotaract klubů, s nimiž v průběhu uplynulého desetiletí klub spolupracoval (RAC Praha a RAC Poděbrady jako nástupnický klub po zaniklém RAC Brandýs-Boleslav) a RAC Říčany, jehož je klub patronátním klubem.

Členové RC Praha City a RC Praha Staré Město svoji účast na setkání zvolili jako řádnou oficiální klubovou schůzku v daném týdnu.  

Mezi účastníky byli i Ti, kterým byly v uplynulých deseti letech věnovány projekty klubu. Mladí lidé, kteří se prostřednictvím klubu účastnili distriktních projektů YSE, GSE, RYLA a Junior Ambassador, dvě vozíčkářky, na jejichž asistenční službu klub několik let přispíval, zástupkyně Pražské organizace vozíčkářů (projekt každoročního setkání vozíčkářů v oboře Hvězda) zaslala písemný pozdrav. Na setkání přijela z Olomouce i paraplegička paní Eva Kacanu, zlatá medailistka v atletice (vrh koulí) na paralympiádě v Pekingu (2008), které klub v roce 2003 sponzoroval cestu na abilympiádu (soutěž pracovních dovedností) uskutečněnou v Indii. Členy klubu pozdravil při příležitosti jubilea klubu také pan Šercl, jeden z těch, kterým klub za podpory distriktu poskytl materiální a finanční pomoc po povodních v roce 2002 (tři rodiny). Manželé Šerclovi jsou oba postižení dětskou obrnou (Polio) a celý svůj život strávili od dětství na invalidním vozíku. Mezi účastníky se také objevil Marek Hlaváč, jeden ze čtyř našich účastníků letního campu UNESCO, který v roce 2006 pořádal partnerský RC Stuttgart Solitude. Na setkání zavítali i představitelé pražského a celostátního skautingu v čele s místostarostou Junáka panem jiřím Navrátilem (klub podporoval účast našich skautů na výročním Jamboree 2007 v Anglii a připravuje jejich podporu na Jamboree 2011 ve Švédsku).Fotogalerie

Dokumenty

Článek z RGN 2010/5+6
Článek z RGN 2010/5+6