Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Kalendář akcí a novinek


⇐ zpět

Bohumil LOŠŤÁK navštívil městečko pod Slunečnou

Datum zahájení:
11. 09. 2009 - 11:00

Lesník, spisovatel, rotarián a fotograf Ing. Bohumil Lošťák od Tří Grácií v Lednici chystá na počátek listopadu výstavu fotografií v sále velkopavlovické radnice, která se bude konat v rámci oslav jeho pěkného životního jubilea - 88. narozenin. Záštitu nad výstavou přijal starosta města Ing. Pavel Procházka a guvernér Rotary International Česká a Slovenská republika Ing. František Ryneš.

Po prohlídce výstavního sálu a krátkém setkání se studenty gymnázia zkontroloval kaštanovníky jedlé, které vypěstoval a daroval do Velkých Pavlovic, aby zdobily prostranství u Zastavení ve vinařské trati Francle.

Rozhledna Slunečná byla další zastávkou na cestě. Stal se pravděpodobně nejstarším návštěvníkem, který vystoupal na vyhlídkovou plošinu. Dílem náhody na rozhledně prodléval malíř Antonín Vojtek s rodinou. Pánové obdivovali krásné výhledy do vinorodé krajiny a vzpomněli, že přesně  před rokem se setkali na slavnosti v Tišnově, kde oba dostali ocenění Osobnost Jihomoravského kraje.

Být v září ve Velkých Pavlovicích a nenapít se burčáku? Ve Vinařství V&M Zborovský ochutnal burčák z Moravského muškátu a pobesedoval s jedním z majitelů - Martinem Zborovským.