Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Kalendář akcí a novinek


⇐ zpět

Cyklistický výlet krajinou Nízkého Jeseníku

Datum zahájení:
25. 06. 2011 - 11:00
Organizátor:
RC Ostrava

Pozvánka na cyklistický výlet

krajinou mezi Kružberskou přehradou a Vojenským výcvikovým prostorem Libava 

Start:  v sobotu 25. 6. 2011 v 10:45 hodin před budovou železniční stanice v Budišově /Bud.

 Organizační zajištění:     Jaroslav Zajíc, tel.: 602 579 594, e-mail: zajicjp@iol.cz
                                             RC Ostrava

 Průvodce:                         Ing. Vladimír Svěrák 
                                             (znalec okolní krajiny, její historie a pamětihodností)

 Náročnost:  
rekreační výlet po místních silnicích 3. třídy a zpevněných cestách. Naše tempo bude respektovat i méně zdatné účastníky. Celková délka 20 až 24 km.
Popis cesty:
Cesta vede krásnou přírodou Nízkého Jeseníku. Neobydlená krajina všude kolem připomíná svou neporušeností sousední vojenský újezd Libava. Trasa má tvar trojúhelníku s těmito základními body:

·         Budišov n/Bud. -  Start a cíl před nádražím, kde lze zaparkovat osobní auta.

·         Dvorce na Moravě – Turistické centrum.  Přestávka na odpočinek a občerstvení v pěkně opravené místní restauraci. Předpokládaný příjezd ve 14:00 hod.

·         Zlatá lípa – Magické místo v blízkosti kráteru sopky Červená u Libavy spojené s historií prusko-rakouské bitvy u Guntramovic v roce 1758. V době našeho příjezdu (přibližně v 15:45 hod) bude v jeho blízkosti probíhat slavnost evropského významu: Prodloužení symbolické cesty česko-německého porozumění.
Její součástí bude slavnostní otevření a vysvěcení nové kapličky, postavené v letošním roce z darů potomků původních obyvatel i našich občanů.

·         Od Zlaté lípy do cíle v Budišově/n. Bud. se jede dolů z kopce a odhadovaná doba cesty při opatrné jízdě je nanejvýš 35 minut. Odjezd vlaku směrem Suchdol n/Odrou je v 17.17 hod.

Výbava:
Trekingové nebo horské kolo, lehké cykloturistické oblečení odpovídající aktuální předpovědi počasí a rozumná zásoba jídla a nápojů. Po cestě bude jedinou možností občerstvení v restauraci Turistického centra ve Dvorcích. Nutno počítat s tím, že na části trasy nebude mobilní telefonní signál.

Srdečně zveme všechny přátele cestování na kole krásnou krajinou nabízející hodně zajímavých míst, jaká jste možná dosud neviděli. 

Organizátor zváží možnost zrušení výletu pouze v případě mimořádně nepříznivého počasí.Fotogalerie

Dokumenty

Pozvánka
Pozvánka