Loading
Zavřít
Prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17
181920212223
24252627282930
31 

Kalendář akcí a novinek


⇐ zpět

Pomoc postiženým sociální zařízení Koniklec Suchomasty

Datum zahájení:
03. 05. 2013 - 14:00
Organizátor:
RC Beroun

 

Rotariáni pomáhají Konikleci

Beroun - Začátkem měsíce dubna se uskutečnila v hotelu Na Ostrově pravidelná schůzka Rotary klubu Beroun. Jako host byla pozvána paní Michaela Janová, ředitelka poskytovatele sociální péče Koniklec Suchomasty. Ve své prezentaci představila činnost zařízení, které je specializované na mentálně postižené. Jedná se o ústavní a rehabilitační péči a chráněné bydlení. V závěru se zmínila o problému začleňování klientů do většinové společnosti.

„Klienti si koncert parádně užili“ říká M. Janová

Berounští rotariáni jsou sice v zakládání, ale už jsou činní. Zaujalo je téma začlenění postižených lidí do většinové společnosti. Diskuse se rozjela na plné obrátky a debata se protáhla do pozdních večerních hodin. Všichni nabyli pocitu, že chtějí přispět něčím, co postiženým zpestří uniformitu jejich každodenního života. Při následné konzultaci o jiném tématu přímo na zámku v Suchomastech, se paní ředitelka Janová zmínila o touze klientů navštívit koncert Michala Davida, který se konal 3. května na berounském Zimním stadionu. Protože se hotel Na Ostrově podílel na organizaci koncertu, podařilo se díky ochotě pořadatelů a samotného Michala Davida zajistit rezervaci jedné z tribunek.
Vrcholem večera bylo osobní setkání se zpěvákem, ze kterého měli klienti Koniklece velkou radost. Michal David ochotně rozdal autogramy a ochotně se s fanoušky vyfotil.

Díky tomu, že je složení berounského Rotary klubu profesně pestré, mají zdejší rotariáni přehled o tom, kam je potřeba se zaměřit. Co může být větší odměnou než neskrývaná radost a veselá nálada lidí, kteří potřebují naši pomoc? Být včas na správném místě a pomoci tam kde je třeba, to je krédo „berouňáků“.

kh


foto viz fotogalerie