Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Kalendář akcí a novinek


⇐ zpět

Vernisáž výstavy Ester Shilo

Datum zahájení:
06. 04. 2018 - 17:00
Organizátor:
RC Zvolen

 

Vernisáž výstavy

Ester  Shilo 

Čierna a biela a čo medzi tým?

 

6.4.2018 o 17.00 hod. v "Galérii na Tehelnej"  vo Zvolene (budova Klemo)

7.4.2018 o 14:00 hod. bude Ester Shilo učiť svojmu umeniu.

 

 

Výstava potrvá do 3.5.2018 

 

 

Esther Shilo

Narodila sa v roku 1952 v Tel Avive. Obaja jej rodičia pochádzali zo Slovenska, prežili holokaust a v roku 1948 emigrovali do Izraela.

Umenie bolo odjakživa jej záľubou. Počas svojho štúdia sa venovala maľbe, kresbe, soche i keramike. V roku 2003 absolvovala kurz umeleckého strihania papiera a už po štvrtej hodine jej učiteľka skonštatovala: „V tomto umení budeš géniom!"

Esther Shilo tak podľahla čaru starého židovského umenia vystrihovania z papiera a začala navrhovať vlastné originálne papierové vystrihovačky, z ktorých väčšina motivov pramení v Biblii, židovských tradíciách a symbolike.

Od roku 2005, kedy mala svoju prvú výstavu v medzinárodnom kultúrnom centre Kastra v Haife, bola tvorba umelkyne prezentovaná na viacerých individuálnych i kolektívnych výstavách v Izraeli, Spojených štátoch amerických, Číne, Nemecku, Českej republike i na Slovensku.Dokumenty

Pozvánka
Pozvánka