Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Novinky


⇐ zpět

Dobromysl o.p.s

02. 04. 2013 - RC Beroun

Premiéra se povedla

Berounský Rotary klub je ve stadiu zakládání, ale místní „čekatelé“ jsou již činní. Postupem času došlo ke krystalizaci počtu zájemců o členství, a nebyl důvod otálet se společnými projekty. Výhodou sdružení je široké profesní zastoupení členské základny a tím i množství nápadů, kam zacílit činnost.  Rozhodující je však společný cíl – pomoc potřebným. Právě tímto závěrem skončilo poslední březnové setkání.

V podvečer 2. dubna se uskutečnilo první setkání s místními sdruženími zaměřenými na sociální oblast. První z nich byla Bc. Alžběta Pondělíčková, ředitelka Dobromysl o.p.s., která je poskytovatelem sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením. Jedná se o denní a týdenní stacionář, osobní asistenci, ale i odstranění negativního vnímání osob se zdravotním postižením širokou veřejností. Pozvání přijala také Aneta Budová z Poradny pro občanství a občanská a lidská práva. Cílovou skupinou organizace jsou rodiče s dětmi a mládež, které se nacházejí v těžkých životních situacích. Převážně se jedná o výchovné problémy, dlouhodobou ztrátu zaměstnání nebo problémy s bydlením. Pracovníci mohou být také nápomocni při zpracování úředních písemností a jednání s úřady.

Počáteční rozpaky se po vzájemném „oťukávání“ rozplynuly a živá diskuse se protáhla do pozdních večerních hodin. Pro berounské bylo setkání prvním křestem, které beze zbytku splnilo svůj účel.

Karel Huml