Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Novinky


⇐ zpět

Dopis prezidenta RI - listopad

21. 11. 2010 District 2240

Věnujme se Africe!

V roce 1961 jsem působil na Universitě v Kapském Městě jako Rotary stážista. Během toho akademického  roku jsem procestoval 25 000 km Jihoafrickou Republikou a zeměmi známými dnes jako Zimbabwe, Zambie a Namibie. Navštívil jsem tehdy 35 Rotary klubů, potkal mnoho rotariánů a cítil se pohlcen bohatou kulturou jižní Afriky.

Z tohoto mého prvního pobytu v Africe jsem si odnesl ocenění tradic i chápání výzev doprovázejících život na tomto kontinentě. Moje úcta a obdiv k zemi a lidem mne pak několikrát přivedla jako rotariána na ta místa znova.  A teď mám tu nádhernou a jedinečnou příležitost využít zkušenost Rotary stážisty k tomu, abych pomohl zvýšit úlohu Rotary v Africe.

Probíhá již čtvrtý rok iniciativy Věnujme se Africe, známé jako ROTA (Reach Out to Africa). Letošní Výbor pro ROTA byl nasměrován k tomu, aby se pokusil dosáhnout stanovených cílů rychleji a účinněji. Potřebujeme zvýšit počet rotariánů v Africe! Rád bych zaznamenal podstatný nárůst projektů mezinárodní služby směřujících do Afriky, zejména projektů podporovaných Nadací Rotary. Výbor pro ROTA má vynikající webové stránky a tak mohu doporučit všem rotariánům navštívit stránky www.reachouttoafrica.org.

Pro tento rok jsem zřídil dvě nové aktivity usnadňující rotariánům navštívit Afriku a zvýšit jejich účast na projektech mezinárodní služby. První z nich jsou Rayova Rotary setkávání, která se budou konat v Kapském Městě 3.-5. února. Doufám, že se ke mně v Kapském městě, v části Fairest Cape připojí mnoho rotariámů, účastníků Rotary programů v Africe. Druhou aktivitou jsou Safari Rotary Projektů, které usnadní návštěvy rotariánů v místech, kde převládá chudoba a kde místní rotariáni připravili mnoho užitečných projektů, které je potřeba finančně podpořit. Více informací o setkáních a safari lze najít na stránkách RI prezidenta, tj. na www.rotary.org/president.  Spojte se s elsa.sanabria@rotary.org, pokud bude třeba.

Jsem hrdý na to, že patřím mezi ty, koho utvářela Nadace Rotary a budu pociťovat jako nejvýznamnější úspěch mého presidentského působení, dokáži-li posloužit jako katalyzátor větší angažovanosti Rotary v Africe! Tak přijeďte a připojte se ke mně na setkáních a na safari. Pomozte mi uzavřít ten kruh začínající poskytnutím stáže od Nadace Rotary v Africe a uzavírající se tím, že pomohu Rotary být v Africe větším, lepším a smělejším – tj. Bigger, Better, and Bolder!

Ray Klinginsmith
prezident ROTARY INTERNATIONAL
překlad z anglického originálu:
Petr Jan Pajas, PDG

Více o aktivitách prezidenta RI Raye Klinginsmitha naleznete na: www.rotary.org/president