Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Novinky


⇐ zpět

Dopis prezidenta RI - říjen

01. 10. 2010 District 2240

Cesta vedúca do New Orleansu

Juhoamerické mesto New Orleans ospevuje nejedna pieseň. V textoch piesní sa spomína hlavne v súvislosti s históriou a bohatým hudobným dedičstvom, vďaka ktorému sa radí medzi hlavné mestá hudby vo svete. Mne osobne sa najviac páči príjemná melódia piesne „Cesta vedúca do New Orleansu“, ktorej slová nás lákajú do tohto čarovného mesta. Túto pieseň si možno pospevovať aj v súvislosti so svetovým zhromaždením RI, ktoré sa bude konať v dňoch 21. až 25. mája 2011 práve v New Orleans. Uskutoční sa o celý mesiac skôr ako v predchádzajúcich rokoch.

Zhromaždenie v New Orleans sa oficiálne začne v sobotu – nie v nedeľu, ako tomu bývalo doposiaľ. Dom priateľstva, výstavné miesto prezentujúce naše výročné zhromaždenia, bude otvorený od sobotného rána a všetky stretnutia organizované pred samotným zhromaždením sa ukončia na poludnie v sobotu, aby rotariáni a ich hostia mali možnosť v pokoji využiť čas na vzájomné stretnutia pred nedeľným začiatkom plenárnych schôdzí.

Ďalšou dobrou správou je, že Dom priateľstva sa bude nachádzať hneď vedľa hlavnej konferenčnej sály v kongresovom centre a otváracie hodiny sa upravia tak, aby mali návštevníci z celého rotariánskeho sveta viac priestoru na nadväzovanie vzťahov a spolupráce. Vytvorí sa tak ideálne miesto, kde sa rotariáni a ich rodiny budú môcť združovať.

Ako vystihnúť čo najadekvátnejšie magickú atmosféru, pulzujúcu energiu a bohatý zdroj inšpirácie, ktorými sa zhromaždenie Rotary vyznačuje? Naše zhromaždenia sú veľmi ťažko definovateľné, pretože sú natoľko rôznorodé. Nadväzovanie kontaktov a spolupráce je v plnom prúde pri stretnutiach rotariánov z rôznych kútov sveta a medzinárodný charakter služby sa v reálnej praxi posilňuje tým, že rotariáni nadväzujú nové vzťahy s kolegami zo vzdialených oblastí. Najlepší spôsob spoznania a ocenenia zhromaždení Rotary je osobne sa na tomto mimoriadnom podujatí zúčastniť. Zhromaždenie RI v New Orleans bude určite jedným z najlepších. Osobne to garantujem!

Pridajte sa k nám v New Orleans, kde sa spoločným silami pokúsime zmeniť náš svet k lepšiemu. Nech sa dobré časy rozbehnú ... opäť! Let the Good Times Roll … Again! Laissez les bon temps rouler … encore!

Ray Klinginsmith
prezident ROTARY INTERNATIONAL
preklad: Ivan Belan, PDG

Více o aktivitách prezidenta RI Raye Klinginsmitha naleznete na: www.rotary.org/president