Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Novinky


⇐ zpět

IYFR

19. 01. 2014 - RC Ostrava

Zakládáme pobočku mezinárodní zájmové sekce IYFR. Vyzýváme všechny Rotariány políbené jachtingem , ať se připojí a přispějí ke vzniku samostatné CZ&SK flotily.
V rámci celosvětového hnutí Rotary International  a jeho zájmových sekcí již v roce 1947 vznikl International  Yachting Followship for Rotarians.  V současné době má více než 3 200 členů ve 32 zemích,  soustředěných v 92 národních flotilách. (Více informací na www.iyfr.net).
Ke konci loňského roku se skupina Rotariánů, kteří mají za sebou již čtyři ročníky plavby Rotary Sailing Week, jmenovitě Bohumil Křempek z RC Opava Intl. a Jan Chalupa, Martin Pešat z RC Ostrava, zůčastnila  setkání polských rotariánů jachtařů. Kromě vřelého přijetí obdrželi reprezentanti našeho distriktu nabídku na „přidružení“ českých a slovenských lodí Rotary k polské flotile. Věříme si však a jednoznačně jsme se shodli, že učiníme pokus o založení vlastního zájmového sdružení jachtařů v distriktu 2240. Všemi dostupnými informačními kanály oslovujeme RC kluby a rotariány našeho distriktu, aby zvážili účast a členství  v IYFR a v CZ & SK flotile.
Minimální počet pro založení vlastní flotily a zařazení do IYFR je 25 aktivních členů. Věříme, že i ve českých, moravských, slezských i slovenských klubech najdou rotariáni, kteří námořnímu jachtingu fandí a projeví zájem o členství v IYFR.

Přípravné setkání zakládajících členů IYFR v Hotelu Na Prachárně u Olomouce (http://www.hotel-pracharna.cz/) v termínu 29.3.2014 odpoledne.
Další informace o setkání jsou na http://www.rotary2240.org/ostrava/