Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Novinky


⇐ zpět

RC Třebíč a RC Rothenburg

29. 08. 2011 - RC Třebíč

Ve znamení aktivit byl konec předposledního prázdninového týdne pro třebíčské rotariány. V pátek 19.8. vypravili na cestu domů frekventanty letního campu a v ten samý den již přivítali návštěvu z partnerského klubu Rothenburg o.d.T. z Německa.

Němečtí přátelé přijeli na pravidelnou návštěvu, která se opakuje každým druhým rokem. Tentokrát však trochu netradičně. Čtyři z nich absolvovali celou cestu, tedy 570 kilometrů, na bicyklech! V čele uvítacího výboru stál prezident Rotary klubu Třebíč Tibor Szabó.

V sobotu měli hosté nabitý program. Po dopolední prohlídce města odpoledne proběhl slavnostní mítink s třebíčskými partnery. Hosté předali hostitelům osobní dárky a podepsali darovací smlouvu na 2000 Euro ve prospěch občanského sdružení Vrátka. Tato částka bude občanským sdružením použita k nákupu tkalcovského stavu, na kterém bude handicapovaná mládež tkát koberce.

 „Dosud to musíme dělat na dřevěných kolících, kterým říkáme „hrábě“, vysvětlila předsedkyně sdružení paní Palátová při předávání symbolického šeku před nově otevřenou kavárnou, kterou sdružení provozuje. Z rukou obou prezidentů – Tibora Szabó a Hellmutha Loesche – putoval šek do rukou předsedkyně sdružení.

 Slavnostnímu aktu byla za vedení radnice přítomna místostarostka města Marie Černá, město totiž poskytuje sdružení své prostory. Jiří Černý zastupoval úřad práce protože z poloviny dotuje mzdy tělesně a mentálně postiženým pracovníkům.

Rotariáni také navštívili slavnostní setkání zastupitelů v Zadní synagoze. Důvodem bylo jmenování nestora třebíčského klubu Josefa Nováčka čestným občanem města Třebíče.

Vzácná návštěva odjela zpět v neděli dopoledne. Ještě předtím se oba kluby dohodly, že se příště setkají v Německu.