Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Novinky


⇐ zpět

Rotarián MUDr.Josef Nováček čestným občanem města

20. 08. 2011 - RC Třebíč

 

Zastupitelstvo města Třebíč schválilo nová pravidla pro udělování čestného občanství města Třebíče.
Prvními čestnými občany podle nových pravidel budou MUDr. Josef Nováček a PhDr. Rudolf Fišer.
Josef Nováček je zakládajícím členem a dnes nestorem Rotary klubu Třebíč,a i přes svůj požehnaný věk patří k jeho nejaktivnějším členům. Je nositelem nejvyššího rotariánského vyznamenání Paul Harris Fellow. V minulém roce mu byl udělen čestný titul Lékař roku.

Josef Nováček se o město zasloužil naprosto výjimečnou měrou. Bývalý okresní pediatr inicioval v 80. letech vznik stacionáře pro postižené děti a mládež na Družstevní ulici. Jako mezinárodní expert pobýval v arabských zemích i v zemích bývalé Jugoslávie. Intenzívně se staral o popularizaci medicínských objevů u odborné i laické veřejnosti a přednesl dlouhou řadu přednášek. V devadesátých letech byl zvolen prezidentem Českého výboru pro UNICEF a reprezentoval tak naši republiku na mnoha vrcholných jednáních v zahraničí. Rozhodující měrou se zasloužil o dostavbu třebíčského divadla.