Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Novinky


⇐ zpět

Společnými silami jsme pomohli

08. 07. 2013 - RC Beroun

Začátek letošního června byl v berounském regionu ve znamení povodní. V samotném městě se řeka Berounka rozlila jen do částí, které s ní přímo sousedí. Zasažena byla především část Závodí a autobusové nádraží. Divokého živlu nebyl ušetřen ani hotel Na Ostrově, sídlo RC. Jeho členové se zúčastnili plnění pytlů s pískem a uspořádali finanční sbírku, jejíž výtěžek byl věnován Červenému kříži.

U příležitosti charteru RC Beroun darovali rotariáni z RC PRAHA CITY svým berounským přátelům finanční dar ve výši 20 tisíc korun. Dohoda zněla jasně, vytipovat nejvíce postiženou rodinu z regionu, které bude částka věnována. Vzhledem k tomu, že nejvíce byla zasažena oblast dále po toku řeky Berounky, výběr kandidátů probíhal právě v této části. Ve spolupráci s obyvateli a zástupci státní správy ze zaplavených vesnic byla vybrána rodina Tomáše Pazdery z blízkého Srbska, jehož nemovitost byla zatopena. Mimo této nepříjemné události se rodina potýká s dalšími problémy (těžké onemocnění jednoho ze členů, sluchově a pohybově postižené dítě).

V pondělí 8. července v dopoledních hodinách proběhlo předání fin. částky, kterou za RC Beroun předal jeho sekretář Radek Sochr dojatému Tomáši Pazderovi. Mimo předané hotovosti mu byl umožněn nákup stavebního materiálu s výraznou slevou. V jednání je i další materiální pomoc.

Berounští rotariáni tímto děkují svým přátelům z RC PRAHA CITY za poskytnutý finanční dar, který byl použit pro dobrou věc v duchu hesla Service above self.

kh