Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Novinky


⇐ zpět

Založení RC Beroun

07. 05. 2013 - RC Beroun

Den „D“ pro berounské Rotary

První neformální schůzka berounského Rotary klubu se uskutečnila 5. února 2013. V té době jen málokdo z nynějších členů přesně věděl, co se skrývá za pojmem rotariánství. Šlo o první krůčky k založení klubu a vzájemné poznávání. Postupem času se členská základna stabilizovala a ustanovily se jednotlivé výbory. Přestože byl klub v zakládání, uchazeči o členství již realizovali první přednášky a vytýčili hlavní směry jejich další práce. Díky píli vedení klubu bylo založení uskutečněno v rekordně krátkém čase. První květnové úterý se tak všem členům nesmazatelně zapsalo jako jeden z milníků jejich života, stali se plnoprávnými členy Rotary International.

Kongresový salónek Platón v hotelu Na Ostrově se v podvečer 7. května zaplnil místními čekateli. Společně přivítali guvernéra Rotary distriktu 2240 Alexandra Turkoviče a Roberta Bečicu,
pověřence pro založení nových klubů z RC Harmony Nitra. Po zaznění Rotary hymny představil současný prezident Karol Čejka hosty. Mezi ně patřil i Viktor Korček z partnerského RC Praha, který je hlavním iniciátorem založení berounského RC. Poté vystoupil A. Turkovič, ve svém projevu zmínil osobní zkušenosti s prací v RC a hlavní oblasti činnosti. Slavnostní složení slibu bylo korunováno předáním rotariánských odznaků. Na závěr byla představena klubová vlajka a upomínkový keramický zvon, vyrobený klienty ústavu sociální péče Koniklec v Suchomastech. Právě pro ně připravil klub na místním zimním stadionu setkání se zpěvákem Michalem Davidem.

Velké poděkování patří všem, kteří se zasloužili o založení RC Beroun. Přejme nynějším a budoucím členům mnoho úspěšných projektů v duchu motta „Service above self“ jenž je nedílnou součástí rotariánské životní filosofie.

RC Beroun má sídlo v hotelu Na Ostrově, schůzky se konají každé úterý od 19. hodin. Všichni jsou vítáni.

Text a foto Karel Huml

(verze pro tisk)