Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít
Zdraví matek a dětí | Základní vzdělání a gramotnost | Voda a hygiena | Prevence a léčba onemocnění | Mír a prevence/řešení konfliktů | Ekonomický a komunitní rozvoj
⇐ zpět

Detské dopravne ihrisko v Martine

Datum zahájení: 01. 03. 2005
Datum dokončení: 31. 10. 2005
Organizátor: RC Martin

Hodiny: 0
Přínos: 1 795 590 Kč / 71 000 EUR

Členovia klubu zo svojich prostriedkov komplexne zrekonštruovali schátrané bývalé detské dopravné ihrisko v Martine.


 

     Ak hocikde inde dokážeme podporovať rozpäté krídla našich detí, na ceste by sme ich určite mali zošnurovať do primeranej disciplíny. Deťúrence ale nie sú vždy s nami, pravidlá hry súvisiace s cestnou premávkou či pozíciou chodca v nej, by mali mať, ako sa hovorí, v krvi. Ak sa dopravná výchova doteraz brala na ľahkú váhu, dnes jej všade dávajú zelenú. Dostala sa aj do osnov predškolskej a školskej výchovy a treba povedať, že v hodine dvanástej, pretože nehôd s tragickými dôsledkami na živote a zdraví detí pribúda. O dopravnej výchove v Martine sa viac začalo hovoriť po interesantnej ponuke Rotary klubu Martin, v ktorom sa rozhodli financovať rekonštrukciu desať rokov „spiaceho“ dopravného ihriska na sídlisku Sever.   Vyučovanie dopravnej výchovy bude organizovať Centrum voľného času Kamarát a týka sa vlastne každého . Okrem teórie sa budú prakticky pohybovať aj na dopravnom ihrisku, ktorý dnes už simuluje rôzne situácie na cestách. Prvá etapa rekonštrukcie dopravného ihriska stála 1,1 milióna korún a je to asi polovica prostriedkov vyčlenených zo zdrojov Rotary klubu Martin na podporu dopravnej výchovy. Druhú polovicu investujeme do dokončenia zázemia ihriska. V jeho areáli pribudnú oddychové zóny, pieskoviská, hojdačky, lavičky, premávať tu bude vláčik tak, aby si tento priestor na aktívny oddych obľúbila široká verejnosť. Rekonštrukciu zveril Rotary klub martinskému Stamart-u. V jeho dodávateľskej réžii pribudlo na ihrisku 140 metrov štvorcových asfaltových krytov, zrekonštruovali sa chodníky i nástupy na ihrisko, osadili značky i semafory... Dobrá vec sa podarilo. Vyučovanie sa môže začať.

 

 

Dopravné ihrisko malo hneď po otvorení prvých návštevníkov na kolobežkách. Pri predstrihovaní pásky zľava Pavol Bumbala z Rotary klubu, Alena Mrenicová z odboru školstva MsÚ v Martine a Peter Maruniak zo Stamart-u.

 

Zapojení členové

Datum Příspěvek Hodiny
Celkem 0 Kč h

⇐ zpět

Fotogalerie


Deti na ihrisku
Deti na ihrisku
Slávnostné prestrihnutie pásky
Slávnostné prestrihnutie pásky
Súťaž detí na dopravnom ihrisku
Súťaž detí na dopravnom ihrisku