Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít
Zdraví matek a dětí | Základní vzdělání a gramotnost | Voda a hygiena | Prevence a léčba onemocnění | Mír a prevence/řešení konfliktů | Ekonomický a komunitní rozvoj
⇐ zpět

Kolonoskop pro Frýdecko-Místecko

Datum zahájení: 01. 01. 1999
Datum dokončení: 31. 12. 1999
Organizátor: RC Ostrava

Hodiny: 0
Přínos: 850 000 Kč / 33 610 EUR

Dva kolonoskopy v hodnotě 20.000,-USD se podařilo s pomocí US rotary klubů v Hustonu, Costa Rica a Alujuela prořídit pro zdravotnické zařízení ve Frýdku-Místku.


Dalším velkým projektem RC Ostrava z oblasti mediciny bylo pořízení kolonoskopů pro prevenci vzniku nádorů tlustého střeva a konečníku pro Frýdecko-Místecký region. MUDr. Ondřej Urban - člen klubu - jako člen GSE výměnné studijní skupiny Rotary do USA, kontaktoval RC Galleria v texaském Houstonu, který pak spolu s RC of Alajuela, Costa Rica a RC Ostrava zformoval společný projekt. Výsledkem spolupráce RC Ostrava, nadace VIZE 97, tuzemských sponzorů a účelovou dotací Nadace Rotary se vstupem RC Galleria Area Houston a RC Alajuela-Costa Rica v Matching Grantu bylo zakoupení testu na skryté krvácení Haemooccult a později i dvou kolonoskopů v hodnotě přes půl miliónů korun. V prvních třech letech činnosti bylo pomoci nich vyšetřeno více než 3.000 pacientů, z toho cca 500 preventivně a u 10% procent z nich byl zjištěn pozitivní nález.

Zapojení členové

Datum Příspěvek Hodiny
Celkem 0 Kč h

⇐ zpět

Fotogalerie


Kolonoskop MUDr. Ondřej Urban
Kolonoskop MUDr. Ondřej Urban