Loading
Zavřít
Zdraví matek a dětí | Základní vzdělání a gramotnost | Voda a hygiena | Prevence a léčba onemocnění | Mír a prevence/řešení konfliktů | Ekonomický a komunitní rozvoj
⇐ zpět

Mezinárodní tábory mládeže


Organizátor: RC Ostrava

Hodiny: 200
Přínos: 90 763 Kč / 3 589 EUR

S organizační a finanční pomocí klubu se uskutečnil letní horolezecký tábor s maldými účastníky z Austrálie, Česka, Dánska, Ruska, Španělska a Turecka.ROTARY jako jednu z aktivit v rámci tzv. služby mládež pořádá každoročně letní mezinárodní rotariánské tábory (Short-Term Camps nebo Summer Camps)  pro středoškolskou až vysokoškolskou mládež ve věkovém rozmezí od 13 do 25 let. Letní tábory jsou pořádány především v evropských státech, jen výjimečně v zámoří, např. v Kanadě, USA nebo Indii, a nepravidelně i v ČR.
Počet účastníků se pohybuje mezi 10 – 25. Na většině táborů je pravidlem, že se z jedné země může zúčastnit pouze jeden max. dva zástupci, je to tedy opravdu mezinárodní mix. Nezbytnou podmínkou účasti na táboru je proto alespoň částečná znalost anglického jazyka.

V roce 2004zajistil TAKOVÝ prázdninový camp  Rotary klub Ostrava ve spolupráci Ostravským Rotaractem (Katka Chalupová, Tomáš Prejda) a RC Frýdek-Místek zajistil prázdninový camp pro 15 mladých lidí.
Program prvního týdne byl rozdělen mezi prohlídku Prahy a jachtařský výcvik na Žermanické přehradě.
Druhý týden horolezecký výcvik na Rabštejně.Ubytování ve stanech bylo pro mnohé premiérou. Lovení ještěrek ve spacím pytli dobrodružstvím. Výcvik zajišťovaný horolezeckým oddílem "Startík" z Ostravy byl řečeno sborově ústy účastníků „COOL!!!“. To, že mnohá křehká dívka strávila poslední noci pod širákem, všichni se při lezení snažili a sborové nářky, že byl náš camp příliš krátký, se stal dostatečnou odměnou pro nás.
Náklady na kemp:  
90 763,- Kč.

 

 

 

Zapojení členové

Datum Příspěvek Hodiny
Celkem 0 Kč h

⇐ zpět

Fotogalerie


Mladí na skále
Mladí na skále
Camp na Rabštejně
Camp na Rabštejně