Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít
Zdraví matek a dětí | Základní vzdělání a gramotnost | Voda a hygiena | Prevence a léčba onemocnění | Mír a prevence/řešení konfliktů | Ekonomický a komunitní rozvoj
⇐ zpět

Rotary South Bohemia Summer Camp 2015

Datum zahájení: 01. 08. 2015
Datum dokončení: 13. 08. 2015
Organizátor: RC Tábor

Hodiny: 420
Přínos: 0 Kč / 0 EUR


Už popáté se v Táboře sešli účastníci mezinárodního letního campu, který pravidelně pořádá náš Rotary klub. Camp nesl název South Bohemia 2015 a tomuto názvu odpovídala i jeho náplň, která byla zaměřena na poznávání jižních Čech. Patnáct studentů z patnácti zemí ve věku od 15 do 18 let strávilo v prvé polovině srpna dva týdny v rodinách členů klubu a v rodinách studentů, kteří se v tomto roce či v letech minulých zúčastnili tábora pořádaného zahraničními Rotary kluby. Letos jsme se více než v minulých letech soustředili na sportovní činnost: v  rámci programu děti absolvovaly dva cyklistické výlety a výuku golfu a během třídenního pobytu na Kvildě měly též možnost poznat při pěších túrách krásy Šumavy. Našel se však čas i na další aktivity. Pod vedením tanečního mistra si studenti při dvou výukových hodinách vyzkoušeli základy několika společenských tanců, prohlídku Muzea čokolády si zpestřili výrobou vlastní čokoládové pochoutky, navštívili koncert, který speciálně pro ně uspořádali táborští studenti, v parném počasí přišla vhod volná odpoledne v plaveckém bazénu a chybět samozřejmě nemohlo ani to, na co se účastníci campu vždycky nejvíc těší, tedy dvoudenní výlet do Prahy, jehož součástí byla tentokrát i návštěva reprezentačních prostor Pražského hradu. O tom, že i pro město byl camp významnou událostí, svědčí přijetí účastníků campu táborským starostou Ing. Fišerem. Večery na Kvildě byly věnovány prezentacím jednotlivých zemí. Studenti si je velice pečlivě připravili a poskytli nám spoustu velice zajímavých informací nejen o zemích a městech, z nichž přijeli, ale též o klubech, které je na camp vyslaly, a o jejich činnosti. Osvědčila se i tradiční spolupráce našeho klubu s dalšími jihočeskými rotariány – písecký Rotary klub zajistil pro naše hosty zajímavou exkurzi v protivínském pivovaře a též prohlídku historického jádra města Písku, kterou bohužel negativně poznamenalo vskutku tropické počasí.

V Táboře se letos shromáždili studenti opravdu ze všech koutů světa – od Achala z Indie a Jeannie z Kalifornie přes Enkuush narozenou v Mongolsku, ale žijící s rodinou v Londýně, až po Tobiasze ze sousedního Polska. Díky sociálním sítím se všichni už při příjezdu do Tábora tak trochu znali a tak brzy vytvořili bezvadnou partu, kterou jsme vyhodnotili jako daleko nejlepší ze všech dosavadních campů. Bydlení v rodinách se osvědčilo, protože studenti měli možnost kromě návštěvy zajímavých míst poznat aspoň trochu i běžný život v české domácnosti. Kromě toho hostitelské rodiny zapojily do táborového programu i své děti a ty předaly informace o naší akci svým kamarádům a spolužákům, kteří doposud o aktivitách Rotary klubu neměli ani tušení. Někteří z nich již projevili zájem o účast v některém zahraničním campu v příštích letech a – což je ještě důležitější – spolu se svými rodiči též nabídli svoji pomoc při našich příštích akcích. Máme tedy zázemí, díky kterému můžeme v organizaci letních Rotary campů i v příštích letech bez obav pokračovat.

Zapojení členové

Datum Příspěvek Hodiny
Celkem 0 Kč h

⇐ zpět

Fotogalerie


Účastníci na Knížecích pláních (Šumava)
Účastníci na Knížecích pláních (Šumava)
U řeky Vydry
U řeky Vydry
Golf - Putting green
Golf - Putting green
Golf - Putting green
Golf - Putting green
Golf - Driving range
Golf - Driving range
Cyklovýlet
Cyklovýlet