Loading
Zavřít
Zdraví matek a dětí | Základní vzdělání a gramotnost | Voda a hygiena | Prevence a léčba onemocnění | Mír a prevence/řešení konfliktů | Ekonomický a komunitní rozvoj
⇐ zpět

S atopickým ekzémem k Mrtvému Moři

Datum zahájení: 01. 09. 2011
Datum dokončení: 30. 05. 2015
Organizátor: RC Praha Staré Město

Hodiny: 386
Přínos: 3 293 515 Kč / 130 230 EUR

Má vaše dítě atopický ekzém? Přihlašte jej na terapeutický pobyt u Mrtvého moře v Izraeli. Měsíční pobyt ZDARMA u Mrtvého moře pro děti s atopickým ekzémem.


Má vaše dítě atopický ekzém? 

Přihlašte jej na terapeutický pobyt u Mrtvého moře v Izraeli. 

Milí rodiče, potýká se vaše dítě s atopickým ekzémem a chcete vyzkoušet něco jiného, než běžně používané léčebné metody? Rotary International Distrikt 2240 připravil pod vedením prof. MUDr. Petra Arenbergera, MBA a ve spolupráci s Rotary kluby z Izraele, Německa, Brazílie, USA a Švýcarska měsíční pobyt u Mrtvého moře pro české a slovenské děti s atopickým ekzémem. 

První turnus, čítající 24 dětí, odletí již na začátku března 2014 do Německého léčebného centra (Deutsche Medizinisches Zentrum) v Izraeli, ve kterém se děti podrobí intenzivní léčbě. Do terapeutického programu budou zařazeny děti ze sociálně potřebných rodin s projevy atopického ekzému léčitelnými zmíněnou terapií, a to ze tří věkových skupin: 

3 – 6 let (4 děti),

7 – 10 let (14 dětí) 

11 – 15 let (6 dětí)

Jako dozor pojedou s dětmi dva dermatologové, jeden učitel, jeden trenér a čtyři rodiče jako podpora a dohled. 

Pokud chcete do projektu přihlásit Vaše dítě, zašlete e-mail na Manažer projektu (lékařská část) MUDr. Spyridona Gkalpakiotis,Ph.D - (člena RC Prague International), Primáře Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (e-mail:spyridon.gkalpakiotis@fnkv.cz ) . Uveďte, prosím věk dítěte, diagnózu podle vašeho ošetřujícího lékaře a jméno a kontakt ošetřujícího lékaře. Následně budete pozváni na setkání se zástupci Rotary klubu a za přítomnosti předních českých dermatologů, které se uskuteční  10. prosince 2013 v Praze a kde budou ze zájemců vybráni účastníci prvního turnusu (jaro 2014).

Pod vedením týmu Olivera Schmitta z RC Prag Bohemia byl připraven distriktní projekt pomoci dětem s neurodermatitidou neboli atopickým ekzémem. Toto nepříjemné chronické zánětlivé onemocnění postihuje 15-20% dětí a jeho výskyt je stále rostoucí. Nedojde li k utlumení (tzn. před pubertálními hormonálními změnami) jde o onemocnění celoživotní, které je nejenom bolestivé, ale ohrožuje psychickou pohodu celé rodiny. Projekt pobytu dětí u Mrtvého Moře v Izraeli, který je podrobněji představen v přiložené presentaci, má za cíl nejenom pomoci dětem z Čech a Slovenska, ale má také potenciál ukázat na možnosti účinné léčby bez farmako-chemických substancí a přinést změnu k posuzování celého problému kožních onemocnění. 

 

Náklady na jedno dítě po dobu 4-týdenního léčebného pobytu v Německém Léčebném Centru včetně ubytování v Hotelu LOT v režimu plné penze, letecké dopravy do a z Tel Avivu a autokarového transferu do a z  DMZ činní 65.000,-Kč. Grant z Nadace Rotary International, do kterého přispěli kromě českých a slovenských rotariánů i rotariáni z Rakouska, Švýcarska, Brazílie a USA, finančně zajišťuje uskutečnění programu a možnost sociálně slabším rodinám poslat své dítě ZCELA ZDARMA. Přesné podmínky využití grantu budou projednány s rodiči po projevení zájmu. Pro přehled o možném využití grantu nahlédněte do tabulky kvalifikačních kritérií v přiloženém letáku 


Léčba probíhá v Německém Léčebném Centru (DMZ) - léčebné lázně  u Mrtvého moře v Izraeli. Lázně vznikly v roce 1988 a ročně se zde léčí na 2,500 pacientů trpících kožními onemocněními. 4-týdenní pobyty na jaře (odlet v úterý 4.3.2014) a na podzim roku 2014 a také na jaře 2015 finančně podporuje grant Nadace Rotary International při splnění kvalifikačních podmínek. Ubytování poskytuje přilehlý Hotel Lot ( www.lothotel.com )


Jelikož se jedná o delší ozdravný pobyt, skupinový učitel/ka a vychovatel/ka budou dbát o to, aby děti nezanedbaly školní výuku a zároveň jim pobyt příjemně ubíhal. Každý dětský pacient zůstane i po návratu minimálně další dva roky sledován dermatology z týmu prof. Arenbergera. Staňte se partnery tohoto projektu! Vy osobně nebo Vaše firma může přispět finančním darem. Jestliže jste členy bonusového programu u Českých Aerolinií nebo dalších partnerů Sky Teamu, můžete převést bonusové míle u na konto tohoto projektu. Míle budou použity k výměně za bonusové letenky pro nemocné děti.

Kontakty:

Manažer projektu

Oliver Schmitt, RC Prag Bohemia

oliver.schmitt@rotary2240.org 


Manažer projektu  & Mluvčí Distriktu D2240

George J. Podzimek, RC Praha – Staré Město

george.podzimek@rotary2240.org 


Manažer projektu – lékařská část

MUDr. Spyridon Gkalpakiotis,Ph.D - RC Prague International

Primář Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady  

spyridon.gkalpakiotis@fnkv.cz 


Lékařský garant

prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA, RC Praha – Staré Město

Přednostou Dermatovenerologické kliniky  3. Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy v Praze

petr.arenberger@rotary2240.org

 

Zapojení členové

Datum Příspěvek Hodiny
Celkem 0 Kč h

⇐ zpět

Dokumenty


A4 leták skládaný oboustranný
A4 leták skládaný oboustranný
Projekt Mrtvé Moře - listopad 2013
Projekt Mrtvé Moře - listopad 2013

Fotogalerie


Max před a po klimatoterapii v Izraeli
Max před a po klimatoterapii v Izraeli
Max po 9 letech
Max po 9 letech
U moře
U moře
Dead Sea Leták - stránka 1
Dead Sea Leták - stránka 1
Dead Sea Leták - stránka 2
Dead Sea Leták - stránka 2
Dead Sea Leták - stránka 3
Dead Sea Leták - stránka 3
Dead Sea Leták - stránka 4
Dead Sea Leták - stránka 4
Dead Sea Leták - stránka 5
Dead Sea Leták - stránka 5
Dead Sea Leták - stránka 6
Dead Sea Leták - stránka 6