Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít
Zdraví matek a dětí | Základní vzdělání a gramotnost | Voda a hygiena | Prevence a léčba onemocnění | Mír a prevence/řešení konfliktů | Ekonomický a komunitní rozvoj
⇐ zpět

Športové ihrisko pre Detský domov Necpaly

Datum zahájení: 01. 08. 2009
Datum dokončení: 18. 12. 2009
Organizátor: RC Martin

Hodiny: 0
Přínos: 733 410 Kč / 29 000 EUR

V priebehu roku 2009 RC Martin zo svojich prostriedkov vybudoval pre Detský domov Necpaly v okrese Martin univerzálne športové ihrisko s umelým trávnikom a oplotením.


V záujme skvalitnenia úrovne poskytovania starostlivosti deťom s nariadenou ústavnou staroslivosťou, deťom s mentálnym a viacnásobným postihnutím, v záujme zlepšenia podmienok na záujmovú činnosť a zvýšenia bezpečnosti detí pri športovaní v areáli detského domova , vybudoval Rotary klub Martin univerzálne ihrisko s umelou trávou a s oplotením. Futbalovo-volejbalovo-tenisové ihrisko bolo vybudované priamo v areáli Detského domova v Necpaloch v roku 2009 s nákladom 29.000.-EUR. Má rozmery 45x15 m a je oplotené pletivom a sieťami o výške 4m.

Rotary klub Martin v spolupráci s DD Necpaly organizuje pravidelne v máji na tomto krásnom športovisku futbalový turnaj detských domovov Žilinského samosprávneho kraja o putovný pohár Rotary klubu Martin. Organizáciu turnaja majú na starosti členovia Rotary klubu, občerstvenie a guľáš zabezpečujú „tety“ s detského domova. Celé podujatie sa nesie, napriek nemilosrdným bojom na ihrisku,  vo veľmi príjemnej a priateľskej atmosfére a určite prispieva svojou „troškou“ k výchove mladých ľudí, ktorí nemajú to šťastie žiť v kruhu rodiny. Kto zažije takúto atmosféru si povie, že každé euro investované do podobných zariadení, ako je v Necpaloch, je dobrá a užitočná investícia.  

Zapojení členové

Datum Příspěvek Hodiny
Celkem 0 Kč h

⇐ zpět

Fotogalerie


Účastníci turnaja detských domovov Žilinského kraja
Účastníci turnaja detských domovov Žilinského kraja
Začiatok výstavby ihriska
Začiatok výstavby ihriska
Ihrisko pred dokončením
Ihrisko pred dokončením
Ihrisko pri odovzdávaní do užívania detskému domovu
Ihrisko pri odovzdávaní do užívania detskému domovu
Organizátori tradičného turnaja detských domovov
Organizátori tradičného turnaja detských domovov