Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

Rotary kluby


Rotary klub je základním článkem společenství ROTARY INTERNATIONAL. Každý Rotary klub je samostatným právním subjektem založeným podle legislativy státu, v němž působí (v ČR a SR občanská sdružení) a podle jednotných zásad přijatých společenstvím Rotary (k jejich aktualizaci dochází na základě připomínek klubů každé tři roky).


Rotary kluby nabízejí členům a členkám kultivovaný životní styl podle jejich osobních zájmů, otevřené přátelské vztahy a další rozvoj jejich osobnosti. Jsou nepolitické, národnostně a nábožensky tolerantní, svými veřejně prospěšnými aktivitami a projekty (službami) pozitivně ovlivňují region, v němž působí, a napomáhají utvářet občanskou společnost v duchu trvalého kréda celého společenství Rotary: „Service above self“.

Rotary kluby koordinují svoji místní i mezinárodní činnost v rámci územního celku zvaného distrikt. Náš ROTARY DISTRIKT 2240 má právní subjektivitu podle zákona ČR číslo 116/1985 Sb. ve formě mezinárodní neziskové organizace s působností na území České republiky a Slovenské republiky.

Dokumenty

Soubory jsou neveřejné, pro zobrazení se prosím přihlašte