Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

RYLA


AKCE:        ROTARY YOUTH LEADERSHIP AWARD – RYLA
                    součást aktivit ROTARY INTERNATIONAL od roku 1971, u nás od roku 1999
ÚČEL:        osobnostní rozvoj mladých lidí
TÉMA:        rozvoj schopnosti vést a přebírat odpovědnost
TERMÍN:    25. 4. 2018 – 29. 4. 2018
MÍSTO:      Česká republika, Kopřivnice (severní Morava), skautské centrum VANAIVAN

V termínu od 25. do 29. dubna se do skautského centra VANAIVAN v severomoravské Kopřivnici sjede dvacet účastníků ve věku od 18 do 30 let různého profesního zaměření. Mladé zájemci absolvují seminář na který je vysílají sponzorsky Rotary kluby z různých míst Česka a Slovenska. Program RYLA (ROTARY YOUTH LEADERSHIP AWARD) je součástí aktivit mezinárodního společenství Rotary od roku 1971, u nás od roku 1999. 

RYLA je prožitkový pětidenní program směřující k sebepoznání KDO JSEM a KAM SMĚŘUJI, k rozpoznání osobních talentů a silných stránek, k eliminaci strachů,  domněnek a předsudků, k rozvoj týmové spolupráce při řešení konkrétních projektů i k jejich přesvědčivé prezentaci. RYLA dává prostor seznámit se s guvernéry Rotary a aktivními činovníky z klubů i s principy Rotary. Posláním RYLA je rozvoj leadershipu i inspirace pro dobrovolnictví s cílem dělat svět kolem sebe lepším. A to vše přes prožitkové aktivity a hry, které dělají z pěti dnů nezapomenutelný leadership program postavený na hodnotách jako jsou respekt - odvaha - spoluzodpovědnost - humor - zájem o druhé i věci veřejné  - empatie - udržitelnost. Jeden rok v roli účastníka - v dalších letech jako podpora v roli councellora! 

Seminář je zaměřen na rozvoj schopnosti vést a přebírat odpovědnost a pro jeho 19. ročník byla jako nosné téma zvolena otázka řešení kritických situací v lidském životě, s mottem „Dno – konec nebo začátek?“.

O tom, jak překonat životní krizi si s účastníky mimo odborné lektory přijede povídat Michal Viewegh (*1962) který je s více než milionem výtisků nejprodávanějším českým spisovatelem.  Druhým z hostů bude třicetiletý válečný veterán Lukáš „Hiro“ Hirka z Frýdku-Místku. který přežil zranění z vojenské mise v Afghanistánu. Pravidelným účastníkem v roli lektora je středoškolský profesor PhDr. Pavel Motyčka, Ph.D (40), který se věnuje etice v mezilidských vztazích. 

 

Dokumenty

RYLA 2018 Info
RYLA 2018 Info
RYLA 2018 Program
RYLA 2018 Program
RYLA 2018 Přihláška účastníka
RYLA 2018 Přihláška účastníka
RYLA 2018 Přihláška counsellor
RYLA 2018 Přihláška counsellor