Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Close

News


⇐ zpět

10. výročí RC Praha Classic

02. 11. 2010 District 2240

RC Praha Classic v letošním roce dovršil 10 let své úspěšné existence. Tuto událost si členové klubu připomenou v úterý 2. listopadu na rozšířené klubové schůzce, kterou poctí svojí návštěvou guvernér našeho distriktu pan Martin Timr (RC Č. Budějovice) a jeho asistent pro náš region pan Jan Holý (RC Praha) v rámci série oficiálních návštěv guvernéra v klubech. Setkání se uskuteční na dopravně dobře přístupném místě jak MHD tak autem (možnost parkování v objektu) v Kongresovém centru U Hájků (pasáž mezi ulicemi Na Florenci 29 a Na Poříčí 42, Praha 1).

Setkání má dvě části:

17:00 – 19:00
volná část bez pevného programu sloužící k individuálním setkáním a rozhovorům všech přátel a příznivců Rotary, kterou svým koncertním vystoupením doprovodí saxofonová skupina SAX & RHYTHM (soubor ZUŠ Říčany, vítěz různých tuzemských i mezinárodních soutěží) – vystoupení organizuje Rotaract klub Říčany jako dárek k jubileu svého patronátního RC. Vstup volný i pro veřejnost.

19:00 – 21:00
oficiální část s večeří (omezený počet míst, nutná předcházející registrace) při níž mimo jiné vyslechneme slovo guvernéra, zavzpomínáme společně s bývalými členy na založení, počátky i následný rozvoj klubu a přijmeme novou členku klubu.

Setkání se zúčastní mimo jiné pan Dobroslav Zeman (RC Plzeň), který byl guvernérem v době zakládání klubu, pan Ivan Belan (RC Banská Bystrica), který ve svém funkčním období guvernéra oficiálně předával klubu Chartu RI, pan Milan Lášek (RC Praha Staré Město), který byl oficiálním pověřencem guvernéra pro založení klubu, zástupci RC Praga Caput Regni, sponzorského klubu při zakládání a pochopitelně první prezident klubu pan Giora Wassermann (dnes čestný člen klubu). Bohužel se nepodařilo zorganizovat účast zástupců partnerských zahraničních klubů RC Stuttgart Solitude (Německo) a RC Benyamina (Izrael). Pozváni jsou i členové Rotaract klubů, s nimiž v průběhu uplynulého desetiletí klub spolupracoval (RAC Praha a RAC Poděbrady jako nástupnický klub po zaniklém RAC Brandýs-Boleslav) a RAC Říčany, jehož je klub patronátním klubem.

Mezi účastníky budou i Ti, kterým byly v uplynulých deseti letech věnovány projekty klubu. Mladí lidé, kteří se prostřednictvím klubu účastnili distriktních projektů YSE, GSE, RYLA a Junior Ambassador, dvě vozíčkářky, na jejichž asistenční službu klub několik let přispíval a zástupkyně Pražské organizace vozíčkářů (projekt každoročního setkání vozíčkářů v oboře Hvězda). Účast přislíbila paní Eva Kacanu paraplegička z Olomouce, zlatá medailistka v atletice (vrh koulí) na paralympiádě v Pekingu (2008), které klub v roce 2003 sponzoroval cestu na abilympiádu (soutěž pracovních dovedností) uskutečněnou v Indii. Členy klubu pozdraví při příležitosti jubilea klubu také ti, kterým klub za podpory distriktu poskytl materiální a finanční pomoc po povodních v roce 2002 (tři rodiny), z nichž manželé Šerclovi jsou oba postižení dětskou obrnou (Polio) a celý svůj život strávili od dětství na invalidním vozíku. Mezi účastníky se patrně objeví také pan Ludvík Hess, jehož celorepublikový projekt BabyBoxů klub dlouhodobě podporuje nebo některý ze čtyř našich účastníků letního campu UNESCO, který v roce 2006 pořádal partnerský RC Stuttgart Solitude. Na setkání zavítají i představitelé pražského a celostátního skautingu v čele se starostou Junáka panem Josefem Výprachtickým – José2 (klub podporoval účast našich skautů na výročním Jamboree 2007 v Anglii a připravuje jejich podporu na Jamboree 2011 ve Švédsku). Mezi čestnými hosty budou i zástupci Společnosti Jana Masaryka, k jehož odkazu humanisty, diplomata a propagátora Rotary se klub hlásí.

kontakt na jednočlenný přípravný výbor:
Sváťa Jedlička
prezident klubu 2005/2006
aktuální mobil: 776 540 656
e-mail: skj@post.cz
e-mail: goodnews@rotary2240.org