Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít
Červen 2019
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

O klubu


Datum založení18. 04. 1929
Datum charteru16. 05. 1929

Místo schůzek

Clarion Congres Hotel
Zkrácená 2703/84
Ostrava, 70200

Čas schůzky

Pondělí 18:00 (týdně)

E-mail: RC.Ostrava@rotary2240.org

::  Program schůzek:
www.rotary2240.org/ostrava/cs/o-klubu/schuzky/

::  Naše diskuze - klubové a zájmové blogy:
Klubová fóra RC Ostrava na sociálních sitích     
    www.facebook.com/Rotary.Club.Ostrava  
   plus.google.com/100908976739148592849

K odběru klubových twítů od @RC_OV se připoj na účet  TWITTER.com/RC_OV

::  Odkazy na stránky zájmových sdružení udržované s podporou RC Ostrava:
▪  IYFR zájmové sdružení jachtingu / CZ and SK Rotary Fleet  /
    www.facebook.com/RotarySailingWeek 
▪  fórum účastníků pravidelných seminářů RYLA  
   www.facebook.com/Rotary.D2240.RYLA
   ze života zájmového sdružení skautingu        
   www.facebook.com/Rotary.D2240.IFRS

 ▪▪▪ SERVIS ABOVE SELF ▪▪▪

Rotary club Ostrava byl poprvé založen v roce 1929, podruhé po II. světové válce roku 1946 a konečně potřetí v roce 1992. Tím třetím, posledním zakládajícím prezidentem se stal Jiří Hrček.
Charta RI byla klubu udělena 13. listopadu 1993. Zahraničním patronátním klubem tehdy byl RC Vorarlberg (Rakousko). Hlavní ideou klubu je přátelství mezi jeho členy a dobrá nálada, která skutečně provází každé setkání. Na formování těchto atributů se podílel i dlouholetý vážený člen klubu V. Káš (+2005), který byl jedním ze zakládajících členů v novodobé historii klubu a jediným členem z „předtotalitní“ historie klubu. Klub dbá na dodržování historického odkazu hnutí Rotary. Během své činnosti byl RC Ostrava garantem při založení Rotary klubů v Kravařích (dnes RC Ostrava International) a klubu ve Frýdku-Místku
      Ostravský klub čítá v současnosti  32 členů. Kromě tohoto historicky nejstaršího RC klubu působí současně  v Ostravě z Kravař přemístěný klub Rotary Ostrava International a v roce 2015 nově vzniklý Rotary klub Ostrava City .
Více podrobností o historii Rotary v Ostravě a o minulosti a dřívější činnosti tohoto Rotary klubu najdete na webové stránce Historie klubu.

                                            ***

    Současný  RC Ostrava se trvale výrazně orientuje na práci pro mládež. Zájem o děti a mládež je výrazným rysem v projektech klubu. Již od roku 1994 pořádaný "Letní tábor Stružielka" je dítěm dnes již zesnulého dr. Jaroslava Černého, který v klubu našel stejně obětavé pokračovatele. Stružielka pokračuje nepřetržitě (v r. 2016 po dvacátétřetí), střídavě v České republice a Slovensku. Výběr účastníků zajišťují specializované múzické školy pro mládež v Ostravě a v Čadci, přičemž asi čtvrtinu tvoří rómské děti. Jarní tábor je financován z vlastních prostředků klubu a z přímých příspěvků některých jeho členů. Velmi cenná pro tento projekt je finanční podpora od Plzeňského Prazdroje,Třineckých železáreny a Biocelu Paskov. Druhou tradicí v oblasti mládeže je pravidelné pořádání distriktní RYLY - semináře pro mladé talentované lidi, jehož posláním je jejich schopnosti dále rozvíjet a podpořit. Náš Zdeněk Michálek obětavě a opakovaně organizuje tyto semináře a využívá k tomu Tatrováckého střediska na Prostřední Bečvě nebo Skautského střediska v Kopřivnici. Spolupráce Rotary Distriktu 2240 s organizací Junák - Svaz skautů a skautek  je také dílem Ing. Zdeňka Michálka a RC Ostrava.
Formou Nadace Vladimíra Káše klub podporuje profesní rozvoj mladých lidí tím, že z tohoto fondu účelově přispívá talentům do věku 28 let.
Ostravský Rotary klub se pochopitelně hodně věnuje nadační činnosti a podpůrným projektům s pomocí kterých přicházím potřebným pomoc. Kromě jiného má klub má svůj Fond Vladimíra Káše, z kterého finacuje podporu mladým talentovaným lidem. Snažíme se pomáhat kde je to možné a potřebné, nejen při povodních a katastrofách. Mnoho dobrých projektů pro zdravotnictví bylo realizováno v mezinárodní spolupráci klubů Rotary z USA, Mexika, Švýcarska a Rakouska (tzv. Rotary Matching Granty). Mnoho drobných projektů se zrealizovalo pro mládež, nebo pro tělesně či zdravotně postižené. Podrobný přehled si lze udělat v Knihovně projektů na tomto webu, která dokumentuje snahu, pestrost i efektivity práce členů RC klubu v Ostravě.                                                                                   Zpět    Nahoru▪▪▪ UBUNTU ▪▪▪ . . . . . . . Jsme společně takoví, jako je každý jeden z nás...