Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

ALUMNI


ALUMNI, tak se v Rotary označují ti, kteří absolvovali v minulosti některý z mezinárodních programů Rotary, které jsou většinou podporovaných Nadací Rotary a organizovány příslušnými Rotary distrikty. Do těchto programů byli a jsou mladí lidé vybíráni a vysíláni Rotary kluby prakticky od roku 1990, kdy se začala na území dnešního Česka a Slovenska obnovovat klubová činnost. První účastníci tyto programy absolvovali ještě pod záštitou tehdejšího hornorakouského Rotary distriktu 1920, jehož součástí tehdy české a slovenské Rotary kluby byly. Po vzniku samostatného Rotary distriktu 2240 pro ČR a SR v roce 1999 tyto aktivity u nás ještě posílily. Bez přehánění můžeme říci, že se v Česku a na Slovensku v těchto krátkodobých nebo dlouhodobých programech vystřídaly ne-li tisíce, pak zcela určitě stovky mladých lidí.

Obsah, zaměření a poslání těchto programů se za tu dobu několikrát aktualizovalo. Z těch, kteří programy absolvovali v devadesátých letech jsou dnes již zdatní čtyřicátníci nebo padesátníci. Sami přiznávají, že právě účast v těchto projektech a to v nejcitlivějším věku, kdy nabírali dospělost, jim v mnohém pomohla nastartovat a nasměrovat ať už osobní život nebo profesní kariéru.

Někteří po absolvování programu zmizí z našeho dhledu, jiní udržují kontakt s Rotary kluby, které je vyslali nebo s jinými kluby v místech, kam je osud zavál, někteří navázali v průběhu programů osobní kontakty, které dlouhodobě udržují, výjimkou nejsou ani celoživotní partnerství. Z některých ALUMNI se s odstupem času stávají také rotariáni. O členství v Rotary nemusejí dlouho přemýšlet, jeho veřejně prospěšný charakter poznali na vlastní kuži.

ako komunikační platforma v tomto směru byla v roce 2016 založena ROTARY ALUMNI ASSOCIACION, DISTRICT 2240. 

Podrobnější informace o účasti našeho RCPC v programech Nadace Rotary připravujeme - viz záložky v menu