Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

historie


Historie Rotary se začala psát v roce 1905 v ameriském Chicagu, kde tehdy třicetiletý právník Paul Harris založil spolu s třemi přáteli první klub. O dvanáct let později byla založena Nadace Rotary, která je dnes nositelem fundraisingových projektů Rotary. V současné době působí ve světě bezmála 35 tisíc Rotary klubů na všech kontinentech.

V Praze byl založen první rotary klub v roce 1925. Byl současně i prvním klubem v tehdejším Československu. Jeho činnost byla přerušena v roce 1939, kdy měl 140 členů. Činnost tehdejšího RC Praha byla na krátko obnovena v letech 1945 - 1948, v komunistickém Československu byly Rotary kluby zakázány. K obnovení Rotary klubů nebo zakládání nových proto u nás dochází až od roku 1990.

RCPC byl založen v roce 1998 jako tehdy třetí klub v Praze a jeden ze 43, které o rok později, v roce 1999, založily nový Rotary distrikt pro ČR a SR s označením 2240.

Historickou linii RCPC sledujeme také v souvislosti s činností RC Praha Classic, který byl založen v miléniovém roce 2000. Jeho činnost však byla po dohodě všech zúčastněných v roce 2012 ukončena dobrovolnou transformací na RC Prague Platinum. Protože většina členů původního RC Praha Classic přešla do RCPC (dva členové do RC Prague International a zbývající v členství nepokračují) hlásí se k odkazu RC Praha Classic náš klub. V období 2000 - 2012 proto sledujeme činnost obou klubů, které tehdy existovaly paralelně.

Historie RCPC je nyní zpracována do roku 2015. Období po roce 2015 považujeme za současnost a informace o činnosti RCPC proto zůstávají stále v jednotlivých tématicky řazených blocích této webové prezentace.