Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

schůzky


⇐ zpět

18. 06. 2013 - Pravidelná schůzka (19:00 - )


Místo schůzky: Karolíny Světlé 34, Praha 1
Přednáška: Maria Kinski, Centrum choreografického tance

Program:

Na schůzce nás přivítal prezident.

Nejdříve bylo potřeba vyřešit velmi důležitou schůzku, tedy schůzku předávání funkcí. Ta se bude konat v Emauzském klášteře na Praze 2 již za týden. Řeší se catering a další náležitosti. Přihlásili se účastníci.

Vladimír mluví o službě mládeži. Klub Praha dlouho připravoval podklady pro službu mládeži. Nicméně devče z Brazílie však oznámilo, že nepřijede. Vše se tedy řeší znovu. Vladimír přikládá další history o službě mládeže. Je tady i nápad na pravidelné vstupy o aktuálním stavu tohoto projektu.

Prezident přidává historku o světovém hokeji a úspěších českých hráčů

Pan pokladník navazuje a připomíná, že 19. října zhruba máme ples a je potřeba se přihlásit a už řešit veškeré náležitosti.

HOST

Marie Kinski - hlavní host večera. Šéfka Centra choreografického tance si převzala slovo. Je z Paříže z Francie. Bude prezentovat svůj "život pro tanec", protože je celou svou duší tanečnice. Povídá o tom, jakým způsobem ji v životě doprovázel tanec. Zeptala se jakou zkušenost s tancem mají členové Rotary. Magdaléna Živná se hned ujímuá slova a vypráví svůj příběh tance. Martina Jankovská popisuje mimořádnou tradici v ČR vedoucí mladé lidi ke společenskému chování a společenským tancům.

Diskutuje se i o Monice Řepcové, která učí africké tance a je známá jak paní Kinski, tak některým naším členům.

Paní Kinski studovala konzervatoř, potom šla na Univerzitu v Sorboně. Studovala tanec a historii. Nakonec se rozhodla, za nepřízně rodičů, jen pro tanec. Její umělecký zájem šel od baletu až po společenské tance. Pohyb a tanec byl pro ni nejdůležitějším základem. Tanec není cíl, ale prostředek k porozumění. Tanec ji umožnil rozumět dnešní společnosti. Hodně pracovala také s japonskými soubory. Bylo to velmi kulturně přínosné. Dělala v barokním, neoklasickém i dalších souborech. Učila také tanec, vždy ale i vystupovala u toho. Potom se chtěli s partnerem "vrátit" zpět do ČR, což bylo v roce 1997. Nicméně tanci se nadále věnovala i v ČR.

Když chtěla v ČR tancovat, tak se ji ptali proč jako francouzska chce vůbec tančit tady a jestli to považuje za běžné. Toto ji šokovalo. Postupně se však ujala a pracovala na spoustě projektu, organizovala a organizuje festivali, otevřela tanci nové styly - avšak nejen pro publikum, ale také pro obor samotný (odbroníky, experty i kritiky). Bylo to velmi náročené, ale rozvíjela tím samotný obor, o což ji šlo. Dělá další různé projekty, např. "tanec školám" a spoustu dalšího. Ukázala nám video ze svého působení a z Centra choreografického tance, které bylo impozantní. Velmi zajímavý byl zejména tanec s bagrem. Jsem si jistý, že některé z nás to přimělo nacvičit tance na podzimní ples už nyní :-)

Do budoucna se bude dále snažit vytvořit taneční a choreografickou síť s mezinárodní působnosti. Dnešní schůzka byla opravdu zajímavá a přínosná. My už se moc těšíme na schůzku další.