Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

schůzky


⇐ zpět

12. 07. 2016 - výjezdní schůzka (18:30 - 21:00)


Místo schůzky: Staroměstské náměstí 29, Praha 1
Přednáška: Cesta do Švédska - Eva V. a Jana P. nám střídavě vyprávěly o zážitcích z cesty do Švédska za našimi přáteli z partnerského RC Svedala-Sturup, kterou absolvovali o víkendu 25. a 26. června. Dopravu na místo a ubytování na cestě v Rostocku skvěle zajisti Ilja Ch. Počasí se vydařilo. Od jednoho z členů švédského klubu jsme dostali pozvání k výletu do Čech, do Rokytnice nad Jizerou, kde je majitelem jednoho penzionu. PŘEDNÁŠEJÍCÍ:, Eva Volšická

Hosté: MUDr. Tomáš Pávek, RC Praha Staré Město

Program:

Projekt Domov sociálních služeb v Jasini na Ukrajině Eva V. dostala pozvání od RC Košice Classic na pracovní schůzku, která se k projektu uskuteční 5. srpna. Účastní se jí a navrhla, abychom jako závdavek poskytli ošetřujícímu personálu (40 osob) pracovní oblečení ve formě zimních fleesových mikin (s vyšitým logem RCPC). Návrh byl jednomyslně schválen, nutno předložit kalkulaci (zajistí Petr V. a Sváťa J.). Forma podpory bude specifikována po schůzce v Košicích.

Ples RCPC – Sváťa J. stručně informoval o stavu příprav. V první části vystoupí skupina historického tance v dobových kostýmech, zájemci se budou moci naučit jednoduchý skupinový tanec, krátce se představí módní trendy, které do Čech přinesla z Paříže Blanka z Valois, ukážeme si, jak vypadlo v té době cestovní zavazadlo. V druhé části bude k tanci a poslechu hrát orchestr Gymnázia a Hudební školy HMP. Ohledně zapojení klientů z DD PEPA do programu se zatím paní Čepková neozvala. Shromažďujeme recepty ze středočeské kuchyně pro catering a výběr karlštejnských vín. V doprovodném programu (mimo hlavní sál) je zatím zajištěna ukázka hry backgammon (česky známá jako vrchcáby), kterou si vzal pod patronát Václav L. Při společné diskusi se schválil k realizaci nápad, aby každý z účastníků plesu dostal na památku jeden kámen z této hry s potiskem loga Rotary. Rozpočet plesu bude sestaven koncem srpna, zatím se o jednotlivých nápadech jedná.

Sportovní den vozíčkářů Hvězda 2016 – Na schůzce byly rozdány plakátky, které vydala a používá Pražská orga-nizace vozíčkářů (s logem RCPC mezi partnery). Akce se koná v sobotu 3. 9. 2016 a Vojta H. na ní zajišťuje sponzorsky catering pro účastníky. Kdo mu s tím chcete pomoci, neváhejte se mu přihlásit co nejdříve!

Fotogalerie