Podívejte se na nový web Rotary. Beta verze webu, který je stále ve výstavbě, je k vidění zde. V případě, že se nemůžete přihlásit ke svému Rotary účtu, kontaktujte svého sekretáře.

Loading
Zavřít

schůzky


⇐ zpět

23. 08. 2016 - Schůzka v nejvyšším bodě Prahy (19:00 - 21:00)


Místo schůzky: Kostelní 1300 44, Praha 7
Přednáška: V lením období se naše schůzky uskutečňují mimo naše stálé sídlo, abychom poznali zajímavá místa Prahy. Tentokrát jsme navštívili objekt nově zrekonstruovaného TV vysílače na Žižkově, známého jako Žižkovská věž. Večer plný překvapení a příjemných překvapení, nejen kulinářských připravila prezidentka našeho klubu, EVA VOLŠICKÁ

Hosté: rodinní příslušníci a přátelé

Program:

Ne, ne, nebyl to žádný vysokohorský výstup. Do výšky o něco menší než 474 m. n. m. nás ve věži Tower Park Praha, tak se dnes jmenuje areál žižkovského vysílače, vyvezl výtah. Cestou k výtahu jsme prošli moderně řešeným parkem se sportovišti, kolem nového kongresového centra i řadou gastronomických provozů (k dipozici jsou i parkovací místa). Celý objekt včetně interiérů totiž prošel v letech 2011-2012 rozsáhlou rekonstrukcí a to zejména interiérů, na níž se podílel tým uznávaných českých architektů a umělců, který zde vytvořil interaktivní prostředí v high-tech stylu. Tower Park Praha je členem WORLD FEDERATION OF GREAT TOWERS (přes padesátku staveb, z nichž nejstarší je Eiffelovka). A tak stejně jako množství zahraničních turistů i nás tady dnes překvapila nejen jedinečná panoramatická vyhlídka.

Naše klubová schůzka se uskutečnila v úterý 23. srpna 2016 jako obvykle od 19:00 hod. Eva V. byla plná zážitků z cesty na Ukrajinu, kterou absolvovala začátkem srpna ve společnosti členů RC Košice Classic, RC Užhorod-Skala i dalších rotariánů včetně PDG Jožky Polákové a stávajícího guvernéra ukrajinského distriktu Gennadije Kroisguka. Chtěla se s námi podělit o úspěch fleesových mikin, který sklidily mezi klienty a pracovníky Domu sociálních služeb v Jasini, i o výstupy z pracovních jednání klubů. Prostředí restaurace obsazené do posledního místa hosty a i naše početná účast (sešlo se nás ujednoho dlouhého stolu celkem sedmnáct) nám však v podrobnějším hromadném povídání o této záležitosti zabránily. Nevadí, k tématu se vrátíme na některé z příštích schůzek na našem obvyklém stanovišti v Autoklubu ČR.

Fotogalerie