RC Telč - satelitní klub Prague Golf - Pravidelná schůzka klubu (9. 12. 2025, 12:00)

Adresa konání

Obecní dům, a.s.
Náměstí Republiky 1090/5, Praha 1 – Staré Město, 111 21

Program

Výroční zasedání našeho Rotary klubu 

V rámci naší pravidelné schůze klubu pořádáme přátelské posezení a nebízeme prostor k povídání a společné bilanci roku. 

Těšíme se na setkání v příjemné a přátelské atmosféře.

  1. Hlasování o opravě Prováděcího předpisu - schváleno
  2. Návrh prezidenta nominee na rok 2026-2027 - Ing. Marie Jehličková -  schváleno

Zápis

Vážení přátelé, milé dámy a pánové, milí Rotariáni,

Sešli jsme se na naší vánoční schůzce — v okamžiku, kdy jsme se na chvíli zastavili v předvánočním shonu, nadechli se a ohlédli se za rokem, který jsme společně prožili. 

Náš satelitní klub Rotary Prague Golf – Non Golfers Welcome je mladý a malý klub, ale o to silnější v tom, co dělá. Ukázali jsme, že i menší klub může mít velké srdce — a že skutečný dopad se měří nejen výší darů, ale i upřímností, se kterou pomáháme.

Pomoc dětem je hlavním posláním našeho klubu, protože děti jsou naše budoucnost.

Letos jsme se hodně zaměřili na projekty, které dětem pomáhají najít bezpečí, podporu a naději. Ať už šlo o naši finanční pomoc, účast na akcích, nebo osobní zapojení našich členů — každý způsob má  svůj význam. Právě tato osobní stránka naší práce je tím, co náš klub odlišuje. My nejen přispíváme, ale umíme i naslouchat, reagovat, povzbudit. A to je v dnešní době vzácné.

Chtěli bychom poděkovat vám všem:
– za čas, který našim aktivitám věnujete,
– za ochotu přiložit ruku k dílu,
– za nápady, díky kterým se naše projekty posouvají,
– a hlavně za atmosféru, ve které se tady cítíme dobře.

A samozřejmě velké díky patří i Marii, a všem, kteří stáli u zrodu našeho klubu. Díky tomu můžeme pokračovat v práci, která má skutečný dopad.

Rok 2025 přinesl i výzvy, stáli jsme poprvé před úkoly, které jsme nidky do té doby nedělali. Nakonec jsme uspěli a pomohli tam, jde to je skutečně potřeba. Rozdali jsme více, než se dalo očekávat, s pokorou a úsměvem.

Do nového roku vstupujme s vědomím, že máme co nabídnout — nejen finančně, ale hlavně lidsky.

Přejeme vám všem krásné, klidné a radostné Vánoce.

A do nového roku 2026 hodně zdraví, energie a inspirace — aby nás naše projekty těšily, spojovaly a dávaly nám smysl a přinášly radost.

Projekty v roce 2025:

  • Vydavatelství Grada - učebnice psychiatrie - částka ve výši 54.000,- Kč
  • Vyplacení daru pro Autismus jako dar z příspěvku americké nadace 25.000,- USD pro rok 2025 i 2026
  • Charitatinví golfový turnaj Golf Open pro ICTUS na podporu společnosti ICTUS o.p.s. - 110.000,- Kč 
  • Podpora talentů v soutěži "Golden Classical Music Awards" International Competition - 15.000,- Kč
  • Asgent - projekt Mezinárodních cen Angelmanova syndromu - setkání rodin a odborníků - 80.000,- Kč
  • Festival mladých talentů, 8. ročník, Pražský Hrad - 5.000,- Kč
  • Výnos z charitativního večera Art of Sharing na podporu Dětské psychiatrické kliniky v FN Motol 350.000,- Kč 
  • Získání odpory pro projekt Kaleidoskop v roce 2026 - 7.500,- USD