Dobročinný KONCERT POROZUMENIA

Správce projektu Nové Zámky
Trvání 10. 9. 2012 - 22. 10. 2012
Hodnota projektu 38 550 CZK ~ 1 500 EUR

RC Nové Zámky ako spoluorganizátor KONCERTU POROZUMENIA nášho člena a priateľa Otokara Kleina.

 

 

Znovu sme spojili naše sily. 15.9.2012  RC Nové Zámky ako spoluorganizátor sa znovu zúčastnil ako spoluorganizátor KONCERTU POROZUMENIA nášho člena a kamaráta Otokara Kleina pod názvom OTOKAR KLEIN A JEHO HOSTIA. Tentoraz sa nám podaril vypredať Anfiteáter v Nových Zámkov. Na koncerte odzneli krásne árie zo známich opier podané sólistami národných divadieľ zo Slovenska a z Maďarska ako aj sólistky pre nás vzácneho hosťa  z exotického Japonska AKIKO NAKAJIMA. Na koncerte vystúpil so slávnostným príhovorom aj náš predseda klubu Ladislav Keve, oboznámil obecenstvo s myšlienkami ROTARY a upozornil ich na prebiehajúcu zbierku finančných prostriedkov nášho klubu.

V našom stane RC Nové Zámky sme divákom rozdávali propagačné materiály a samozrejme pokračovali v projekte medaila. Pre tento slávnostný koncert pripravil náš kamarát Jozef Miklovič a jeho spoločnosť AGNO s.r.o. Nové Zámky ďaľší zberateľský skvost s portrétom Otokara Kleina. Diváci mohli za príspevok, ktorý sme tentoraz venovali dvom organizáciam : Centrum nepočujúcich ANEPS Nové  Zámky Nové Zámky a Psychyatrickému oddeleniu Fakultnej nemocnici v Nových Zámkoch znovu odniest mosadznú a striebornú medailu. 

Zdierka dopadla úspešne, podarilo sa nám vyzbierať 1.500 EUR, ktoré sme rozdelili rovnomerne týmto dvom organizáciam.

750 EUR pre Psychiatrické oddelenie Fakultnej nemocnici v  Nových Zámoch, dar prevzala pani primárka Mudr. Lívia Katonová, finančný príspevok sa použije na nákup zariadenia pre nové lôžkové oddelenie.

750 EUR pre Centrum nepočujúcich ANEPS Nové Zámky, dar prevzal pán predseda Rastislav Hrdlík, finančný príspevok sa použije na financovanie prípravy športovcov Športového klubu nepočujúcich, ktorý funguje pri CN ANEPS Nové Zámky