Vianočný dobročinný koncert

Správce projektu Nové Zámky
Trvání 10. 10. 2011 - 16. 1. 2012
Hodnota projektu 113 080 CZK ~ 4 400 EUR

Vianočný dobročinný koncert nášho člna operného speváka Otokara Kleina pod názvom OTOKAR KLEIN A JEHO HOSTIA.

 

S nadšením sme prijali ponuku nášho člena a priateľa slávneho operného speváka,  tenoristu SND Otokara Kleina na usporiadanie dobročinného vianočného koncertu pod názvom OTOKAR KLEIN A JEHO HOSTIA. Koncert sme usporiadali v Dome Kultúry v Nových Zámkoch. Pred plným hľadiskom vystúpili známi umelci zo Slovenska a z Maďarskej republiky. Operný speváci na čele s Otokarom Kleinom pripravili pre divákov nezabudnuteľný umelecký zážitok. Koncert zožal veľký divácky úspech po odznení poslednej árie ešte desiatky minút znel búrlivý potlesk obecenstva.

Pred predstavením a po koncerte naši členovia ponúkali pametné medaile, ktoré pre náš klub vyrobila spoločnosť nášho člena Jozefa Mikloviča  AGNO s.r.o. Nové Zámky. Každý divák koncertu mohol odniesť pametnú medailu z mosadze a zo striebra za finančný dar, ktorý sme venovali Nadácii NOVORODENEC neonatologického oddelenia nenocnice Nové Zámky pod vedením pána prof. Františka Bauera a ako sme v minulosti sľúbili SÚKROMNEJ SPOJENEJ ŠOLE v Nových Zámkoch pani riaditeľke Anity Nagyovej. Zbierka a následná aukcia zlatej pametnej medaile, ktorú na koncerte viedli Otokar Klein a prezitent klubu Milan Hrdlík dopadla veľmi úspešne. Konečná nazbieraná suma bola rovných  4.400 EUR. Vyzbieranú sumu sme rovnomerne rozdelili medzi obe organizácie.

2.200 EUR sme darovali Nadácii Novorodenec, finančný dar prevzal prof František Bauer, dar sa použije na nákup zdravotníckych pomôcok a materiálov.

2.200 EUR sme darovali Súkromnej spojenej škole - Súkromná špeciálna základná škola a Súkromná základná škola pre autistov, finančný dar prevzala pani riaditeľka Mgr. Anita Nagyová, dar sa použije na nákup nových vchodových dverí. Splnili sme náš sľub a pomohli sme škole znovu.