RC Poprad - setkání (19. 12. 2022, 17,00)

Pravidelné setkání

Mimořádná adresa konání

Motor Group Poprad, spol. s r.o.

Program

Prejednane a odsuhlasene

- navysenie povinneho clenskeho na 2x150€ rocne

- cestne clenstvo Peter Hamor

- dojednat zmenu sidla aj zmluvne _ Pavel Jancik

_ dojednat navstevu amoznost pomoci pre gabiku v opatere Carnokych

Milý Vladko.

Obraciam sa na Vás s veľkou prosbou.
V roku 2011 som na prehováranie kuratelky zo sociálky zobrala do náhradnej rodiny moju žiačku. Sama som nebola už vtedy na tom dobre finančne, lebo som odchádzala do dôchodku a mala som už 62 rokov. Moja žiačka Gabika mala  ísť do detského domu, plakala, odmietala DD.
Bolo to dieťa, ktoré mama opustila v troch rokoch a otec, keď mala 6 rokov.
Prešla za rok 6 vlastnými rodinami, no nik ju nechcel, išlo im to do financií.
A tak moje ❤️ prehovorilo.
S manželom ju máme doteraz. Bude už maturovať, no prichádza čas, že z nášho dôchodku ledva prežijeme, nedokážeme jej už zafinancovať vysokú školu, na ktorú sa chystá.
Preto som sa rozhodla hľadať sponzorov.
Keď som pracovala ešte pre organizáciu zdrav.postihnutých, tak som pre nich hľadala sponzorov, keď robili posedenie, podobné plesu a podarilo sa mi vybaviť sponzorstvo.
Viem, že ste dosť veľká skupina dobrých ľudí,,Rotary club", viem, že robíte dobré skutky a rada by som aj Vás oslovila, či by sa nenašlo u Vás všetkých zasponzorovať štúdium pre toto opustené dievča. Jej matka je totálny insolvent, v poslednej dobe nemá ani na povinné súdom ustanovené platenie výživného vo výške 27€ a ja na súdy nemám koruny.  Otec je veľký dĺžník štátu. Gabika nemá s rodičmi žiadny kontakt, je totálne opustené dieťa, už skečna. Rada by aj brigádovala, ale na gymnáziu je veľa učenia a chce sa učiť, aby sa dostala na vytúženú vysokú školu. Je to možné? Ak nie, nič sa nedeje, hľadám ďalej. S pozdravom Aurélia Čarnoká.
Prajem požehnané Vianoce.