Matching Grant #76326 - RC Zvolen

7. 5. 2012 | Zvolen
Datum konání
7. 5. 2012

Matching Grant ⧣76326 schválený medzi Rotary Club Zvolen, Rotary Club Valenciennes-Escaut a The Rotary Foundantation of Rotary International - suma 25 000 € pre Nákup zdravotníckeho vybavenia pre Kliniku detskej onkológie a hematológie v Detskej Fakultnej nemocnici v B. Bystrici (12 400 €) a pre nákup vybavenia pre zriadenia "Snozelen centra" v DDaDSS Veľký Krtíš (12 185 €).

K sume prispeje i Rotary District-1670 (Francúzsko) ako DDF ( Share Fund Contribution).

Prezentácia Grantu a odovdzanie "voucherov" prebehne  7. 5. 2012 o 10. 00 hod. v budove Detskej Fakultnej nemocnice v B. Bystrici za účasti predstaviteľov Rotary Club Valenciennes-Escaut, predstaviteľov Rotary Club vo Wuppertale (ktorí taktiež prispeli cez spoluprácu s francúzskym Rotary Clubom) a za účasti predstaviteľov nášho Distriktu - príslubil účasť pastprezident Ivan Belan, pastprezidentka JUDr. Jozefa Polláková a samozrejme za účasti zástupcov Rotary Club Zvolen.

Iniciátorom Grantu bol hlavne Lucien Caoduro, podnikateľ, občan Francúzska, ktorý t. č. podniká a žije na Slovensku. Lucien sa samozrejme akcie spolu so svojou partnerkou zúčastní. Pozvaní sú aj zástupcovia médii, dúfame v ich hojnú účasť. Zriadovateľom DDaDSS V. Krtíš je Banskobystrický samosprávny kraj, preto sú pozvaní aj predstavitelia tohto úradu.

V prílohe je vysvetlený Projektový zámer snozelen centra a taktiež zariadenia, ktoré z uvedených peňazí pôjdu na nákup zdravotníckej techniky na Detskú onkológiu.

Informácie z Internetu

Video z TV