Mojim snom bola Kanada - Tomáš Tóth na výmennom pobyte v USA 2019 - 2020

19. 10. 2020 | Nitra

Mojím snom bola Kanada, no nakoniec som odletel do USA. Konkrétne do Sherwoodu v Portlande. Som vďačný Rotary clubu Nitra, že mi túto skúsenosť umožnila.

Rovnako ako všetci som bol zvedavý na rodiny, v ktorých budem výmenný pobyt tráviť. Moja prvá rodina bola úžasná. Otec pracoval ako zubár a mamka bola jeho sestrička. Majú 5 detí, ktoré všetky s nami nebývali, ale stretávali sme sa. A takisto majú psa, ktorého som si obľúbil.  Ako poďakovanie za ich opateru a starostlivosť som im navaril pravú slovenskú nedeľnú polievku a rezne s ryžou. Vraj si veľmi pochutili.                                                                                                                                     

Vzhľadom k situácii s Corona vírusom som bol od polovice marca s celou rodinou v karanténe a mali sme iba online vyučovanie. Portland to bral veľmi vážne a bolo veľa opatrení a obmedzení. Preto som 4.4.2020 predčasne ukončil moju výmenu. Aj napriek tomu, mi tých 8 mesiacov v USA  dalo strašne veľa do života. Odniesol som si nové skúsenosti a hlavne zážitky. V októbri 2019 som absolvoval West Coast Tour a navštívil som Hollywood (dokonca som tam v obchode zahliadol naživo Arnolda Schwarzenegera ), Disneyland, San Francisco...

Prežil som aj pravý americký Halloween, vyrezávali sme tekvice a prezliekli sme sa do masiek – zo mňa urobili lekára. Zažil som sviatok vďakyvzdania, bol som na wrestlingu, zúčastnil som sa na East Oregon Tripe a hlavne som si našiel veľa nových kamarátov.