Newsletter Distriktu 2240
(20. 11. 2023)

Varovanie pred podvodným emailom falošného rotariána z Nigérie

Vyzývame členov Rotary klubov k opatrnosti v súvislosti s množiacimi sa podvodnými e-mailmi od osôb vydávajúcich sa za členov Rotary. Viacerí rotariáni napr. v týchto dňoch dostali falošnú žiadosť od Nigérijčana, ktorý sa vydáva za rotariána s úmyslom navštíviť klubovú schôdzku.

Táto osoba vyjadrila záujem o nadviazanie kontaktu s tými z nás, ktorí sa venujú športovému manažmentu alebo sú spojení s futbalovými klubmi. Na základe šetrenia priateľov rotariánov z Hamburgu je zrejmé,  že žiadosť tejto osoby je podvodná - viac informácií nájdete na https://rotary.de/gesellschaft/neue-betrugsmasche-a-20456.html

Vyzývame všetkých členov, aby boli opatrní a nereagovali na podvodné e-maily, resp. vykonali vlastné šetrenie pred odpoveďou a nadviazaím kontaktu. Zdieľajme takéto informácie s ostatnými klubmi v D2240, aby sme efektívne predchádzali podobným podvodom. Máme povinnosť chrániť nielen našu organizáciu, ale aj našich členov a našu emailovú komunikáciu.

S rotariánskym pozdravom,

Gregory Fabian J.D.

RC Bratislava International