Newsletter Distriktu 2240
(10. 11. 2024)

Návšteva RI Prezidenta Elect Mário César Martins de Camargo v našom dištrikte

V dňoch 25. - 29. novembra 2024 privítame v našom dištrikte Prezidenta Elect Rotary International Mária Césara Martinsa de Camargo. Jeho návšteva bude sprevádzaná stretnutiami a diskusiami, ktoré priblížia jeho víziu a ciele počas rotariánskeho  roka 2025/26.

Podľa informácií, ktoré poskytol DG Josef Melecký na ostatnom zasadnutí Výkonnej rady D2240, Prezident Elect RI (RIPE) Mário César Martins de Camargo, navštívi náš dištrikt v dvoch častiach – v Českej republike (25.-27. november) a na Slovensku (28.-29. november). Počas prvých dní jeho pobytu v Prahe sa uskutočnia stretnutia s viacerými Rotary klubmi v hlavnom meste Českej republiky. 27. novembra sa RIPE Mário presunie do Ostravy, kde sa zúčastní spoločnej schôdzky všetkých Rotary klubov Ostravska a RC Frýdek-Místek a Kopřivnice. Nasledujúci deň je naplánované prijatie u hejtmana Moravskoslezského kraja a primátora Ostravy.

Na Slovensku RIPE zavíta do Martina, kde sa 28. novembra zúčastní osláv Dňa vďakyvzdania organizovaných RC Martin.

Z oficiálnych materiálov na stránke Rotary International (www.rotary.org) vyplýva, že hlavné priority Mária de Camargo zahŕňajú:

  • Udržateľný rast členskej základne ako prioritu číslo 1.
  • Posilňovanie rôznych partnerstiev, vrátane financovania veľkých projektov.
  • Podporu diverzity a inklúzie s dôrazom na zastúpenie mladších generácií a ženské líderstvo.
  • Transparentnejší výber a hodnotenie dobrovoľníkov na riadiace pozície.
  • Posilnenie verejného imidžu Rotary a prehĺbenie partnerstiev s lídrami komunít a podnikateľským sektorom.

IPDG Katarína Čechová

RC Bratislava International