Naše projekty

Hodnota uskutečněných projektů

122 844 844 CZK ~ 4 779 955 EUR

Benefičný koncert Rotary klubu Bratislava
27. 11. 2019 | Bratislava

Benefičný koncert Rotary klubu Bratislava

V stredu 27. novembra 2019 bol Rotary Club Bratislava spoluorganizátorom benefičného koncertu v zámku v Kittsee, Rakúsko. Koncertu sa zúčastnil aj nemecký veľvyslanec Joachim Bleicker a starosta Kittsee Hannes Hornek, ktorý je sám členom Rotary klubu. Na koncerte sa vyzbierali finančné prostriedky na podporu projektov Rotary klubu Bratislava.

Rotary klub Bratislava IWC Christmas Bazaar
24. 11. 2019 | Bratislava

Rotary klub Bratislava IWC Christmas Bazaar

Aj tento rok sa dňa 24 Novembra 2019 Rotary klub Bratislava zúčastnil charitatívneho IWC Christmas Bazaaru v Starej Tržnici, Bratislava. Predajom vlastnoručne zhotovených výrobkov a iných maličkostí, členovia RC Bratislava dokázali v tejto predvianočnej atmosfére a za účasti veľvyslanectiev z celého sveta, predať svoje výrobky za sumu 1 200 EUR, ktorú venovali na charitatívne projekty IWC (International Women’s Club).

Ďalšia dlažba v Kláštore
6. 11. 2019 | Žilina

Ďalšia dlažba v Kláštore

Pre sociálne zariadenie Dobrý pastier sme doviezli ďalších 20 paliet, t. j. 150 m2 zámkovej dlažby. Nie je síce nová, ale je dostatočne dobrá na to, aby poslúžila.

Dlažba u Dobrého pastiera položená
25. 10. 2019 | Žilina

Dlažba u Dobrého pastiera položená

Rotary klub Žilina, v spolupráci s Nadáciou Rotary, zakúpil 200 m2 dlažby a obyvatelia sociálneho zariadenia Dobrý pastier v Klastor pod Znievom ju svojpomocne položili.

Výstava víťazky 1. ročníka štipendia Rotary klubu
1. 10. 2019 | Bratislava

Výstava víťazky 1. ročníka štipendia Rotary klubu

1. októbra 2019 sa konala vernisáž grafík víťazky 1. ročníka štipendia Rotary klubu Bratislava Lenky Štefánkovej, pre študenta grafiky na VŠVU Bratislava, v galérii Nedbalka.

Indian Food Helps! 2019
30. 9. 2019 | Prague International

Indian Food Helps! 2019

Our Indian Food Helps! project will once again be servicing Mamun's fabulous lunch dishes to offices and organisations around the city to raise funds for our Indian Schools programme.  This year we are earlier, from 30 September to 11 October to avoid public holidays.

Rekondičný pobyt Parkinsoníkov v Liptovskom Jáne
5. 9. 2019 | Martin

Rekondičný pobyt Parkinsoníkov v Liptovskom Jáne

Trojročná spolupráca a podpora OZ Parkinson Slovensko vo Vrútkach pokračuje. Vďaka finančnej podpore sa časť členov mohla zúčastniť štvordňového rekondičného pobytu vo wellnes hoteli Alexandra v Liptovskom Jáne.

Péče o předčasně narozené děti (CCP program)
1. 9. 2019 | Pardubice

Péče o předčasně narozené děti (CCP program)

V České republice se každý rok a narodí přibližně sto tisíc novorozenců. Asi 10% dětí z tohoto počtu se narodí předčasně. Zatímco pro donošené novorozence je automatická blízkost matky a ošetřování v systému rooming-in od okamžiku porodu, pro nedonošené novorozence je smutnou skutečností jejich oddělení od matky.

Skleničky a šálky pro transfuzní oddělení
29. 8. 2019 | Znojmo

Skleničky a šálky pro transfuzní oddělení

Ve čtvrtek 29. srpna 2019 přišli na Hematologicko-transfuzní oddělení (HTO) Nemocnice Znojmo zástupci našeho Rotary klubu, aby oddělení předali dar. Tímto darem jsou skleničky a šálky, ve kterých budou dárcům při odběrech podávány nápoje a káva.

Tretí prístrešok slúži verejnosti
8. 8. 2019 | Žilina

Tretí prístrešok slúži verejnosti

V daždi sme pokrstili tretí turistický prístrešok v Tiesňavách - Vratna Terchova. Zároveň sme si overili, že dobre slúži práve v nepriaznivom počasí.Dielo, aj vlastnými rukami, vybudovali Rotary klub Žilina a Rotary Club Martin Slovensko. Za spoluprácu ďakujeme obci Terchová a jej starostovi Jozef Dávidík.

Pošli dobrý skutek dál
1. 7. 2019 | Karlovy Vary

Pošli dobrý skutek dál

Vážení přátelé, rád bych vám oznámil započetí projektu, který byl poprvé presentován na letošní Distriktní konferenci v Praze. Jmenuje se "Pošli dobrý skutek dál" a já měl tu čest být jedním z prvních kdo poslal štafetu dál.

11. 6. 2019 | Frýdek-Místek a Kopřivnice

Hledáme nový klubový projekt

Po přerušení činnosti RC Frýdek-Místek a nyní, po jeho restartu, hledáme vhodný cíl pro naši podporu. Činnost klubu se rozšířila z města a okolí Frýdku-Místku do většího regionu zahrnující města Frýdek-Místek, Příbor, Kopřivnice, Štramberk a Nový Jičin a jejich okolí.