Naše projekty

Hodnota uskutečněných projektů

156 196 787 CZK ~ 6 077 696 EUR

DeskOFFky 2021
2. 10. 2021 | Most

DeskOFFky 2021

Dne 2. 10. proběhla v Mosteckém muzeu největší deskoherní akce na Mostecku. Druhý ročník plný deskových her organizovaný Rotaract clubem Most byl zajímavý a hlavně se pyšnil výbornou návštěvností. Stejně jako v loňském roce nabídl zábavu pro skalní fanoušky i pro rodiny. Účastníkům určitě udělaly radost hry od předních českých vydavatelů, doprovodný program v podobě miniturnajů a soutěž O titul šampiona deskových her. Na své si zkrátka po celý sobotní den přišli jak malí, tak i velcí.

Spolu proti pandémii-germícídne žiariče pre školu
1. 10. 2021 | Nitra

Spolu proti pandémii-germícídne žiariče pre školu

V súčasnosti nás už druhý rok trápi celosvetová pandémia vírusu Covid-19 a aj náš klub sa snaží aktívne zapojiť do boja proti tomuto ochoreniu. Jednou z oblastí, kde sa pandémia výrazne negatívne podpisuje, je vzdelávanie detí. Školy sa opakovane zatvárajú a kvôli karanténe je študijný proces často prerušovaný. Komplikovaná je najmä výučba zdravotne ťažko postihnutých detí, ktoré si vyžadujú špeciálny prístup a viac starostlivosti.RC Nitra opäť podal pomocnú ruku a Spojenej škole internátnej v Nitre prispel na zakúpenie germicídnych žiaričov do učební. Uzavreté germicídne žiariče umožňujú čistiť vzduch od baktérií a vírusov aj za prítomností ľudí v dezinfikovanom priestore. Zariadenia sú bezpečné, jednoduché na obsluhu a ich mobilné prevedenie umožňuje presúvanie medzi učebňami a tým efektívnejšiu ochranu študentov i učiteľov počas výučby.  Celkový náklad na 4 zariadenia bol takmer 2000 Eur a financovanie sme zabezpečili v súčinnosti so školou aj s použitím príspevkov z 2% z daní.So Spojenou školou internátnou náš klub spolupracuje už niekoľko rokov. Pripravili sme a realizovali niekoľko úspešných projektov, ktoré pomáhajú skvalitňovať služby poskytované hendikepovaným deťom.

Dětský maraton 2021, Hradec Králové
22. 9. 2021 | Hradec Králové

Dětský maraton 2021, Hradec Králové

Dětský maraton žáků Základních škol Hradec Králové a Pardubic.

Zápožička auta pre resocializačné centrum Resoty
19. 9. 2021 | Bratislava

Zápožička auta pre resocializačné centrum Resoty

Vďaka Hyundai Motor Czech s.r.o., organizačná zložka Slovakia, sme získali dlhodobú zápožičku auta pre zabezpečenie prevádzky resocializačného centra Antona Srholca Resoty.

15. 9. 2021 | Bratislava
RC Nitra pomáha Pacientskej poradni
1. 9. 2021 | Nitra

RC Nitra pomáha Pacientskej poradni

V roku 2021 vznikla v spolupráci o.z. NIE RAKOVINE a Fakultnej nemocnice Nitra pacientská poradňa pre onkologických pacientov, kde bývalí pacienti pomáhajú a radia súčasným pacientom, aby sa vedeli lepšie vysporiadať s úskaliami onkologických ochorení a postupne nad chorobou zvíťaziť. Keďže bývalí pacienti poradenskú činnosť vykonávajú ako dobrovoľníci, rozhodli sme sa im aj našim príspevkom pomôcť zabezpečiť plynulý chod poradne.Sme radi, že sa náš klub môže podieľať na ďalšom úspešnom projekte v spolupráci v FN Nitra, kde sme mali možnosť pomáhať aj v uplynulých rokoch.

Charitativní turnaj ve florbalu 2021
29. 8. 2021 | Most

Charitativní turnaj ve florbalu 2021

Máme zde pátý rok fungování Rotaract clubu v Mostě a s ním i pátý ročník florbalového turnaje!

28. 8. 2021 | Bratislava

Dodávka výrobkov Ryba Žilina s.r.o pre bezdomovcov

Obnovili sme našu spoluprácu s komunitným centrom pre bezdomovcov Domom sv.Jána z Boha, ktorý prevádzkuje rehoľa Milosrdných bratov. Dom zabezpečuje hygienu, ošatenie, ošetrenie a stravu, ako aj denný stacionár pre bratislavských bezdomovcov. RC Bratislava dohodol s Ryba Žilina s.r.o. pravidelnú týždennú dodávku potravinových výrobkov firmy do komunitného centra.

Srpnový EDUCO víkend
20. 8. 2021 | Zlín

Srpnový EDUCO víkend

Od 20. do 22. srpna proběhl odpočinkový víkend v Beskydech pro rodiny s dětmi, které využívají pomoc a podporu Střediska rané péče EDUCA.

1. 8. 2021 | Poprad

POLOHOVATEĽNÉ KRESLÁ, POSTEĽ, INVALIDNÉ VOZÍKY, ..

V decembri 2021 sme sa s našou pomocou vrátili do Domu Červeného Kríža, ktorému pomáhame už od roku 1998. Podarilo sa nám zhromaždiť 4014 EUR, za ktoré sme nakúpili štyri polohovateľné kreslá, štyri invalidné vozíky, jednu polohovateľnú posteľ, jednu chirurgickú odsávačku a jeden toaletný sprchovací stolík.  Toto vybavenie sme 28. decembra odovzdali v Dome Červeného Kríža do rúk riaditeľky Územného spolku SČK Ing. Kučkovskej. Poznáme činnosť miestneho spolu SČK už viac ako 20 rokov a preto sme si istí, že naša pomoc pomôže zefektívniť a uľahčiť prácu zamestnancom a zlepšiť kvalitu života klientom Domu Červeného Kríža v Poprade.

2.222 km pro Bublinky
27. 7. 2021 | Hradec Králové

2.222 km pro Bublinky

Královéhradecký Rotary Club finančně podpoří aktivitu 2.222 km pro Bublinky. Tohoto projektu se účastní i nezisková společnost K4 no limit!,  jejímž předsedou je člen RC HK, přítel Radoslav Kvaček. Obrátil se proto se žádostí o podporu na svůj domovský klub, a ten se rozhodl tuto záslužnou akci podpořit. A o co vlastně jde?

Uteráky a osušky pre sociálne výdajne a ubytovne
26. 7. 2021 | Bratislava

Uteráky a osušky pre sociálne výdajne a ubytovne

V spolupráci so Salesianer Miettex s.r.o. sme rozviezli pre organizácie Vagus, Domov pre všetkých, Mea Culpa a Resoty cca 300 bavlnených uterákov a 250 bavlnených osušiek.