Naše projekty

Hodnota uskutečněných projektů

185 945 694 CZK ~ 7 235 241 EUR

Turistický prístrešok na Polome,projekt s RC Žilin
1. 7. 2022 | Martin

Turistický prístrešok na Polome,projekt s RC Žilin

Dlhodobo budujeme spolu s RC Žilina turistické prístrešky v regióne...

Grilovačky v domovoch dôchodcov
1. 7. 2022 | Martin

Grilovačky v domovoch dôchodcov

V lete 2022 sme začali s našim pilotným ročníkom projektu Grilovačky v DSS, ktoré sa nám tento rok podarili zorganizovať v dvoch zariadeniach. Počas pekných letných dní sme seniorom spríjemnili podvečery a pripomenuli im čaro letných grilovačiek. Nálada bola skvelá, potešenie vítané a radosť dlhotrvajúca. Pekný projekt s ktorým určite budeme pokračovať aj v budúcich rokoch a ktorý odporúčame vyskúšať aj ostatným klubom!

POLOHOVATEĽNÉ ELEKTRICKÉ POSTELE, DOM SČK PP
1. 7. 2022 | Poprad

POLOHOVATEĽNÉ ELEKTRICKÉ POSTELE, DOM SČK PP

I počas predvianočného zhonu koncom roka sme si našli čas, aby sme navštívili nášho dlhoročného partnera – Územný spolok Slovenského Červeného Kríža v Poprade a potešili ho darom. Počas roka sme zhromaždili 4070,95 EUR, za ktoré sme nakúpili dve elektrické polohovateľné postele, dva antidekubitné matrace, dva kyslíkové koncentrátory a jeden invalidný vozík. Toto vybavenie sme 19. decembra 2022 odovzdali v Dome Červeného Kríža v Poprade do rúk riaditeľky Územného spolku SČK Ing. Kučkovskej. Tieto zariadenia slúžia klientom pomerne širokého okolia Územného spolku SČK v Poprade a pomôžu zefektívniť a uľahčiť prácu zamestnancom a zlepšiť kvalitu života jeho klientom.

POMOC PRE HENDIKEPOVANÉ DETI
20. 6. 2022 | Poprad

POMOC PRE HENDIKEPOVANÉ DETI

Vyzbieraných takmer 13 tisíc EUR ako poukazov 2% dane z príjmu sa ešte pred Vianocami dostalo k Fyzioterapeutickému centru v Poprade. O tom, aké dôležité sú rehabilitačné cvičenia pre hendikepované deti sme písali v jednom predchádzajúcich článkov.

Pivní klání
19. 6. 2022 | Most

Pivní klání

Na Den Otců jsme uspořádali Pivní klání v místním Minipivovaru. Během odpoledne se bojovalo jak v Beerpongu, tak v Pivní dráze. Zápasy byly napínavé a zábavné zároveň. Naše smysly nejvíce prověřil zrychlený Beerpong, kdy se hrálo s několika míčky zároveň a na nikoho se nečekalo.

Charitatívny golfový turnaj
14. 5. 2022 | Bratislava International

Charitatívny golfový turnaj

Charitatívny golfový turnaj na podporu terapeutických programov pre vážne choré deti zo Slovenska a Ukrajiny - Bátor tábor.

Europe Day 2022: Human Library Unites Cultures
9. 5. 2022 | Hradec Králové

Europe Day 2022: Human Library Unites Cultures

For the Europe Day 2022 we organized a Human Library event in collaboration with Erasmus Student Network HK and University of Hradec Králové, as part of the celebrations organized by the Ministry of Education and Culture of Hradec Kralove.

Reviving Biřicka Lake: Earth Day Project 2022
1. 5. 2022 | Hradec Králové

Reviving Biřicka Lake: Earth Day Project 2022

On May 1st 2022, our volunteers joined forces with Nová Akropolis Hradec Králové, Uklidíme Česko and Trash Hero Hradec Králové for an Earth Day project: to clean up the Biricka lake after the festivities of the Burning of the Witch festival.

Materiálna a finančná pomoc Ukrajine
24. 4. 2022 | Bratislava

Materiálna a finančná pomoc Ukrajine

Zhromaždili sme, za významnej pomoci Rotary klubu Žilina a International Womens Club Bratislava,  množstvo potrebných vecí pre migrujúcich ľudí z Ukrajiny. Previezli sme ich do prihraničných oblastí.. Na pomoc Ukrajine sme vyzbierali viac ako 4500€.

Loteria night
21. 4. 2022 | Hradec Králové

Loteria night

Jednalo se o akci, na které se hrála Loterie, což je mexická verze binga. Výtěžek z akce byl darován místní charitě na podporu uprchlíků.

Velikonoční koncert na pomoc Ukrajincům
17. 4. 2022 | Kroměříž

Velikonoční koncert na pomoc Ukrajincům

Na velikonoční neděli zorganizoval Rotary klub Kroměříž koncert s dobrovolným vstupným, všechny vybrané peníze po zaokrouhlení Rotary klubem směrem nahoru na celé desetitisíce směřuje na Rotary konto Rotary klub Košice Classic pro centralizovanou sbírku.

Koncert Děti Dětem  - Naděje pro Ukrajinu
7. 4. 2022 | Hradec Králové

Koncert Děti Dětem - Naděje pro Ukrajinu

7. 4. 2022 se konal koncert DĚTI DĚTEM s podtitulem "Naděje pro Ukrajinu", který pořádala Diecézní charita Hradec Králové spolu s Czech Boys Choir Boni Pueri | Český chlapecký sbor Boni pueri, v Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Hradec Králové. V úvodu přítomné pozdravil královéhradecký biskup Jan Vokál. Ukrajinskou hymnu zazpívaly děti z Nytočku rodovodu. Dále vystpupila úžasná sopranistka Tereza Matlova. Dobří chlapci zpívali pod taktovkou sbormistra Marek Štilec, na klavír doprovázel Robert Fuchs. Koncert podpořil Rotary klub Hradec Králové. Výtěžek koncertu ve výši 51 960 Kč Vbyl využit na školní pomůcky a sportovní potřeby ukrajinským dětem, které měly to štěstí a uprchly před válečným šílenstvím.