RC Bratislava - Projekty

Pomôžme spolu Resotom Antona Srholca
1. 4. 2020 | Bratislava

Pomôžme spolu Resotom Antona Srholca

Členovia Rotary Club Bratislava pomáhajú svojej komunite ako sa len dá, či už pod záštitou klubu alebo individuálne. Aj náš prezident, Robert Hromec prikladá ruku k dielu s cieľom pomôcť resocializačnej komunite Antona Srholca - Resoty.

Rotary Klub Bratislava / Kto Pomôže Slovensku
17. 3. 2020 | Bratislava

Rotary Klub Bratislava / Kto Pomôže Slovensku

Aj Rotary Club Bratislava prežíva neľahké obdobie, na ktoré sa nikdy nedá dostatočne pripraviť. Avšak všetko môžeme zvládnuť jedine disciplinovaným prístupom a ohľaduplnosťou k ostatným, a to hlavne nosením rúšok a pokiaľ to je možné, prácou z domu.

Rotary Club Bratislava rozdal 7 500 ks rúšok
16. 3. 2020 | Bratislava

Rotary Club Bratislava rozdal 7 500 ks rúšok

Rotary Club Bratislava v týchto kritických dňoch rozdal zdravotníkom do nemocníc, Komunitnému centru Resoty Antona Srholca, OZ Ulita, Domovu seniorov Dominik, Nízkoprahovému centru Domov Sv. Jána z Boha, mládeží a všetkým ľuďom, ktorí to potrebujú spolu 7 500 ks. chirurgických rúšok a iných ochranných prostriedkov.

Odhalenie busty Imricha Karvaša
25. 2. 2020 | Bratislava

Odhalenie busty Imricha Karvaša

Dňa 25.2.2020 o 15,00 hod. pripravila Národná banka Slovenska v spolupráci s Rotary klubom Bratislava slávnostné odhalenie busty Imricha Karvaša na budove ústredia NBS.

STRETNUTIE S PRIATEĽMI Z ROTARY KLUBOV V DANUBIANE
25. 1. 2020 | Bratislava

STRETNUTIE S PRIATEĽMI Z ROTARY KLUBOV V DANUBIANE

Vernisáž nášho prezidenta Rotary klubu Bratislava Roberta Hromca v Meulensteen Art Museum Danubiana sme si užili spoločne s priateľmi z RC Wien Schwechat a veľvyslankyňou Rakúska na Slovensku Margit Bruck Friedrich z RC Wien Oper. Vernisáže sa zúčastnili aj priatelia z RC Žilina International, prezident Antonín Pospíšil a Denisa Škrovinová ako aj speváčka Jana Andevská.

VEĽKORYSÉ GESTO ROTARY KLUBU BRATISLAVA
2. 1. 2020 | Bratislava

VEĽKORYSÉ GESTO ROTARY KLUBU BRATISLAVA

ROTARY CLUB BRATISLAVA, ktorého členom je aj jeden zo zakladateľov OZ NIE RAKOVINE Patrik Herman, ocenil činnosť našej pacientskej organizácie a rozhodol sa pre pravidelný príspevok na našu činnosť.

Vianočný večierok Rotary klubu Bratislava
16. 12. 2019 | Bratislava

Vianočný večierok Rotary klubu Bratislava

Dňa 16. decembra 2019 usporiadal Rotary klub Bratislava úspešný charitatívny Vianočný večierok s bohatým programom. Hudobné vystúpenie žiakov ZUŠ Exnárova v Bratislave, udelenie najvyššieho ocenenia Rotary klubu Bratislava - Rotariánsky Zvon, ktoré obdržal zakladajúci člen Ján Korecký ako aj dražba troch diel víťazky 1. ročníka štipendia Rotary klubu Bratislava, študentky 3. ročníka na katedre grafik, VŠVU, Lenky Štefánkovej. Časť výťažku dražby bola rozdelená v prospech Lenky Štefánkovej ako podpora pre jej kariéru – 410 EUR - a zvyšná časť, spoločne s individuálnymi príspevkami, bola určená na podporu výzvy Rotary Prešov-Šariš na pomoc pri zabezpečovaní nevyhnutných potrieb postihnutých obyvateľov pri tragédii zo dňa 6.12.2019 na Mukačevskej ulici v Prešove, kedy napoludnie došlo k hrozivej explózii plynovodu a mnohočetnej strate na ľudských životoch a ohromnej materiálnej škode na osobnom vlastníctve – a to vo výške 1 270 EUR.

Charitatívna aukcia
2. 12. 2019 | Bratislava

Charitatívna aukcia

Súčasný prezident Rotary klubu Bratislava, Robert Hromec podporil svojím obrazom dražbu magazínu Forbes. Jeho obraz Continuo XIX sa vydražil za skvelých 15 000 EUR, ktoré boli použité na charitu (OZ Deťom s rakovinou, programu Buddy a OZ Liga za duševné zdravie)

Benefičný koncert Rotary klubu Bratislava
27. 11. 2019 | Bratislava

Benefičný koncert Rotary klubu Bratislava

V stredu 27. novembra 2019 bol Rotary Club Bratislava spoluorganizátorom benefičného koncertu v zámku v Kittsee, Rakúsko. Koncertu sa zúčastnil aj nemecký veľvyslanec Joachim Bleicker a starosta Kittsee Hannes Hornek, ktorý je sám členom Rotary klubu. Na koncerte sa vyzbierali finančné prostriedky na podporu projektov Rotary klubu Bratislava.

Rotary klub Bratislava IWC Christmas Bazaar
24. 11. 2019 | Bratislava

Rotary klub Bratislava IWC Christmas Bazaar

Aj tento rok sa dňa 24 Novembra 2019 Rotary klub Bratislava zúčastnil charitatívneho IWC Christmas Bazaaru v Starej Tržnici, Bratislava. Predajom vlastnoručne zhotovených výrobkov a iných maličkostí, členovia RC Bratislava dokázali v tejto predvianočnej atmosfére a za účasti veľvyslanectiev z celého sveta, predať svoje výrobky za sumu 1 200 EUR, ktorú venovali na charitatívne projekty IWC (International Women’s Club).

Výstava víťazky 1. ročníka štipendia Rotary klubu
1. 10. 2019 | Bratislava

Výstava víťazky 1. ročníka štipendia Rotary klubu

1. októbra 2019 sa konala vernisáž grafík víťazky 1. ročníka štipendia Rotary klubu Bratislava Lenky Štefánkovej, pre študenta grafiky na VŠVU Bratislava, v galérii Nedbalka.

1. 12. 2013 | Bratislava

Malý Vianočný Trh - nadácia Horský Park

A je to tu. Tretí ročník obľúbenenej akcie v krásnom prostredí Horského parku sa opäť bude niesť v komornej, zato veríme že v úžasne príjemnej, predvianočnej atmosfére. Príďte podporiť komunitného ducha, stretnite sa so susedmi a kamarátmi, nalaďte sa na tú pravú predvianočnú nôtu a získajte krásne vecičky pre vašich srdcu blízkych.