Rotary klub Frýdek – Místek a Kopřivnice Vás srdečně zve na akci:
Po stopách Slezanu Frýdek-Místek 16. července 2025 v 17:00 h
Zveme Vás na komentovanou exkurzi po areálech bývalých závodů Slezanu, a.s. ve Frýdku-Místku. Přijďte si připomenout bohatou historii místního textilního průmyslu a nahlédnout do prostor, které formovaly podobu našeho města.
Kdy: středa 16. 7. 2025 v 17:00
Sraz: před bývalým ředitelstvím Slezanu (Na Příkopě 1221, Frýdek). Po prohlídce výstavky ve vestibulu nasedneme do historického autobusu Karosa ŠL 11, který nás postupně zaveze do dvou závodů Slezanu
Program:
komentovaná prohlídka s výkladem o historii závodů a jejich proměnách. Provede nás člověk nanejvýš povolaný, dlouholetý vedoucí právního oddělení Slezanu a bývalý člen Rotary klubu Frýdek-Místek Luděk Korč.
Doporučujeme pohodlnou obuv a vhodné oblečení.
Po skončení exkurze v cca 19 hodin nás čeká večeře v hospůdce Datlovna – Pavlač pod Zámeckým náměstím ve Frýdku, kde budeme moci probrat zážitky z výletu.
Potvrďte svou účast prosím nejpozději do pondělí 14. července 2025 do 20:00
(kontaktní e-mail arnekudela@gmail.com nebo telefon 737 28 60 60)
Těšíme se na společné setkání a objevování industriální minulosti Frýdku-Místku! Vezměte s sebou rodinné příslušníky, přátelé a známé. Podobná příležitost se už nemusí opakovat!
Účastnický poplatek 600,- Kč za osobu. Výtěžek z akce bude věnován na podporu talentovaného hudebníka Alexandra Klementa.