Rotary International je nejstarší mezinárodní klubovou organizací na světě. Vznikla v roce 1905 v americkém Chicagu a v současné době působí ve více než 200 zemích. V 35 000 rotary klubech sdružuje 1,2 mil. členů (rotariánů) – žen i mužů, vůdčích osobností a profesionálů z různých oborů.

Tuto celosvětovou síť spojuje myšlenka vyjádřená mottem Service Above Self, kdy rotariáni dobrovolně věnují svůj čas a schopnosti ve prospěch druhých, a to jak v rámci vlastní obce, tak v mezinárodním měřítku. Na základě etických principů a hodnot, jako je přátelství, integrita, diverzita, služba a vůdcovství, tak naplňují své ušlechtilé poslání – dělat svět lepším.

Více o Rotary
Přidej se k nám

Naše projekty

Benefičný ples Rotary Club Žilina International
3. 2. 2024 | Žilina International

Benefičný ples Rotary Club Žilina International

Dňa 3.2.2024 organizujeme charitatívny ples v Holiday Inn Žilina o 19.00. Finančný výťažok tento rok poputuje na stavebný projekt “MOST NÁRODOV” Lietavského hradu, repliku mosta, ktorý návštevníkom sprístupní horný hrad.

Charitativní svařák 2023
22. 12. 2023 | Most

Charitativní svařák 2023

Rok 2023 jsme již tradičně zakončili velkým charitativním prodejem na vánočních trzích v Mostě. Spojili jsme opět síly s Rotary, Skauty a kamarády a prodávali jsme dlouhých 22 dní v kuse.

vianočný punč pre CDR Necpaly
16. 12. 2023 | Martin

vianočný punč pre CDR Necpaly

výťažok zbierky zvianočného punču pôjde pre CDR Necpaly.

Hodnota uskutečněných projektů

185 091 272 CZK ~ 7 201 995 EUR

Zprávy z distriktu

Ostrava International
2. ročník golfového turnaje Rotary

2. ročník golfového turnaje Rotary

Datum konání
11. 5. 2024

Drazí přátelé a vážení milovníci golfu,

Podrobnější informace

Písek
Výlet do Švýcarska

Výlet do Švýcarska

O víkendu 2.-4.2.2024 jsme se spolu s letošními výměnnými studentkami vydali na víkendový výlet do Švýcarska jako dárek k oslavě 18. narozenin Marie a Kelly. Naše hlavní destinací bylo malebné město Basilej ležící na řece Rýn na hranici mezi Německem a Švýcarskem. Prozkoumali jsme historické centrum s impozantní katedrálou a navštívili zajímavá muzea. V sobotu jsme cestovali vlakem do Bernu, kde jsme mj. navštívili švýcarský parlament a obdivovali krásné panorama Alp.

Podrobnější informace

Distrikt 2240
Nové číslo časopisu Rotary Good News

Nové číslo časopisu Rotary Good News

První letošní vydání magazínu Rotary Good News přináší rozhovor s významným rotariánem Jaroslavem Kovářem s RC Brno. Seznamuje čtenáře také s životem člověka, který prodělal dětskou obrnu. Guvernérský glosář je o aktuálních otázkách hnutí Rotary. Pochopitelně nechybějí ani klubové zprávy a zážitky výměnných studentů ze svých pobytů. Dovíte se, co chystají golfisté a že pravý maďarský guláš je vlastně polévka. Tak pěkné počtení!

Podrobnější informace

Rotary International

Rotary honors six members as People of Action Champions of Impact

Members promoted mental health, protected mangrove forests, and helped Indigenous young people increase their economic opportunities

Více informací

Rotary in Ukraine stronger two years after war began

District 2232 is working to identify needs, connect with Rotary clubs worldwide, and support those affected by the war

Více informací

For the love of dogs

Members of a Korean Rotary Club help at a dog shelter

Více informací