Dotkni se pražské historie, dotkni se Staroměstského náměstí

5. 6. 2024 | Praha City
Datum konání
6. 6. 2024, 17:00

Projekt “Dotkni se pražské historie” přináší již podruhé jedinečnou příležitost pro osoby se zrakovým postižením i bez něj, aby se dotkly a prozkoumaly nejvýznamnější památky Prahy hmatem. Od 6. června 2024 je pro veřejnost na Staroměstském náměstí k dispozici nový haptický model, který si návštěvníci mohou prohlédnout i rukama. Tento den byl zároveň vyhrazen pro slavnostní odhalení modelu.

Model v měřítku 1:330 obsahuje tři kostely, radnici s Orlojem a další charakteristické budovy. Jde o druhý úspěšný projekt Rotary klubu Praha City, díky kterému mohou návštěvníci Prahy hmatově prozkoumat její historické skvosty.

První model, instalovaný v roce 2021 na špici Slovanského ostrova a identický v Lobkowiczkém paláci v areálu Hradčan, umožňuje nejenom nevidomým a slabozrakým, ale i všem návštěvníkům Prahy, aby se seznámili s areálem Pražského hradu.

Tentokrát se na realizaci nového modelu podíleli významně i další pražské Rotary kluby: Spolu s RC Praha City také Praha – Staré Město, Praga Ekumena, Prag-Bohemia a Prague International. 

Slavnostní odhalení modelu: čtvrtek 6. června 2024, 17:00, Staroměstské náměstí, parčík mezi radnicí a kostelem sv. Mikuláše.
Odhalení modelu se mj. zúčastnili starostka městské části Prahy 1 paní Mgr. Terezie Radoměřská, viceguvernér Rotary International D2240 ČR a SR Ilja Chocholouš, prezidenti a členové pražských Rotary klubů a další osobnosti.

6.6. je výroční den Rotary: Před 102 lety byl mezinárodnímu sdružení Rotary klubů schválen oficiální název Rotary International.

Více informací